Судове рішення #867484
№2-1282/07

№2-1282/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

21 лютого 2007 року                                                                    м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді Жупанової І.Б. при секретарі Брагіній І.В, розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на 11/50 частин домоволодіння,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки, в якому просить визнати договір купівлі-продажу 11/50 частин домоволодіння АДРЕСА_1, дійсним та визнати за ним право власності на нього.

Позивач в позові пояснив, що на підставі договору дарування, укладеного ІНФОРМАЦІЯ_2 року та посвідченого приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1, за ОСОБА_2. зареєстроване право власності на 11/50 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, що знаходяться вАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці площею 1063 кв.м.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ним та відповідачкою був укладений договір купівлі-продажу, за яким остання продала йому 11/50 частин домоволодіння АДРЕСА_1 за 18500 грн.

Вказаний договір був укладений в простій письмовій формі в присутності свідків та голови квартального комітету. Взаєморозрахунки між ними були проведені під час укладення договору купівлі-продажу, про отримання від нього грошей у сумі 18500 грн. ОСОБА_2. склала розписку.

Співвласники домоволодіння від придбання 11/50 частин домоволодіння у ОСОБА_2. відмовились.

Умови договору були виконані: ОСОБА_2. продала та передала йому у власність, а він передав повну вартість 11/50 частин домоволодіння АДРЕСА_1 - 18500 грн. відповідачка передала йому правовстановлюючі документи на пірну частину домоволодіння.

В зв'язку з тим, що відповідачка ухиляється від нотаріального посвідчення, позивач вимушений звернутися до суду з вищезазначеним позовом.

В попереднє судове засідання з'явився позивач, позов підтримав в повному обсязі, просить винести рішення в попередньому судовому засіданні.

Відповідачка в попередньому судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, просить винести рішення в попередньому судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ч. 4 ст. 174 ЦПК України, згідно якої в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача та відповідачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки він відповідає вимогам закону та обґрунтований письмовими доказами.

 

Судом встановлено, що підставі договору дарування, укладеного ІНФОРМАЦІЯ_2 року та посвідченого приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1, за ОСОБА_2. зареєстроване право власності на 11/50 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, що знаходяться вАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці площею 1063 кв.м.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2. продала, а ОСОБА_1 купив 11/50 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, що знаходяться вАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці площею 1063 кв.м., в простій письмовій формі, умови договору були виконані, але відповідачка ухиляються від нотаріального посвідчення угоди.

Згідно ст. 220 ЦК України якщо сторони домовились відносно всіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулось повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним, де подальше нотаріальне посвідчення не потрібне.

Відповідно до ч. З ст. 334 ЦК України право власності на майно за договором, яке підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або вступу в законну силу рішення суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Керуючись ст. 10, 59-61, 130, 174, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 220, 334 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу 11/50 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, що знаходяться вАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці площею 1063 кв.м., укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ОСОБА_1 з одного боку і ОСОБА_2 з другого боку.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 111/50 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель і споруд, що знаходяться вАДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці площею 1063 кв.м.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація