Судове рішення #8671108

Справа № 2-2174/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

15 березня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючої – судді Плахтій І.Б.,

при секретарі – Самсонюк Ю.Л.,

з участю позивача – ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. Покликалася на те, що від шлюбу з відповідачем народилося двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюб був розірваний 26 червня 2008 року. Оскільки не має можливості самостійно утримувати дітей, просила суд стягнути з відповідача аліменти на їхнє утримання в розмірі по 300 грн. на кожну дитину щомісячно.

В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримала з викладених у позовній заяві підстав. Просила позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав. Покликався на те, що працює священнослужителем, заробітна плата виплачується у незначних розмірах, має намір піти в монастир. Однак, з обов’язком утримувати дітей погоджується, за наявності коштів.

Заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до часткового задоволення.

З свідоцтва про розірвання шлюбу серії І-ЕГ №019575 вбачається, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 26 червня 2008 року (а.с.9).

Від спільного подружнього життя у сторін народилось двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюб був розірваний 26 червня 2008 року (а.с.7). Відповідно до свідоцтв про народження неповнолітніх дітей, їхнім батьком є відповідач ОСОБА_2

Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач проживає окремо від дітей, однак вихованням та їх навчанням цікавиться, відвідує уроки та виховні заходи.

З довідок про заробітну плату відповідача, виданих Свято-Покровським храмом с. Ставки Турійського району, вбачається, що його дохід в 2008 році становив 400 грн., в 2009 – 800 грн.

З довідки про доходи позивача вбачається, що ОСОБА_1 працює медичним працівником в басейні НВК №26 м. Луцька, за період з травня по жовтень 2009 року їй нараховано заробітну плату в розмірі – 6701,83 грн (а.с.4).

З заключень ЛКК Луцької міської дитячої поліклініки вбачається, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 хворіють.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України аліменти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.1 ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліменти у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище неповнолітніх дітей.

Разом з тим, суд враховує і матеріальний стан позивача та відповідача, який підтверджений дослідженими в судовому засіданні доказами.

Також, при визначенні розміру стягуваних аліментів суд враховує розмір прожиткового мінімуму встановлений з 31.12.2009 року для дітей віком від 6 до 18 років -- 776 грн., згідно ст. 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік».

Проаналізувавши зібрані і досліджені  в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що слід стягувати з відповідача в користь позивача аліменти на неповнолітніх дітей в розмірі 470 гривень щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до досягнення старшою дитиною повноліття.

Згідно п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць слід допустити до обов’язкового негайного виконання.

Відповідно до ст.ст.81, 88 ЦПК України, з відповідача слід стягнути в доход держави 51 гривню судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 10,11, 58, 60, 88, 213,214,215, 224-225, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, на підставі ст.ст.180, 181,182, 183 СК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в твердій грошовій сумі 470 (чотириста сімдесят) гривень щомісячно, починаючи з 24 грудня 2009 року і до досягнення ОСОБА_3 повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

Стягнути з ОСОБА_2 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи. (Реквізити рахунку: Одержувач: м.Луцьк 22050000, Банк одержувача: ГУДКУ у Волинській області, Код ЄДРПОУ 21741605, Депозитний рахунок № 31216259700002, МФО 803014, призначення платежу – “за ІТЗ розгляду справи Луцьким міськрайонним судом Волинської області”).

В решті позову відмовити.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць допустити до обов’язкового негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня проголошення рішення та подальшого подання апеляційної скарги в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в двадцятиденний строк після цього не буде подана апеляційна скарга то, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                         І.Б. Плахтій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація