Судове рішення #8671102

Справа № 2- 2165 /10р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

18 березня  2010 року             Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі:     головуючого                 судді     Кихтюка Р.М.

при секретарі                         Козак О.А.

з участю позивача                                 ОСОБА_1

представника відповідача             ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів, -  

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3   звернулась в суд з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що з відповідачем по справі перебувала у фактичних шлюбних відносинах з 2004 року, за час яких у них народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зазначає, що відповідач по справі не бере участі у вихованні дитини та не надає матеріальної допомоги на її утримання.

Просить суд стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі Ѕ частки з усіх видів заробітку щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивач позовну заяву підтримала з підстав в ній викладених. Просила суд її задовольнити.

Представник відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, просив стягувати з відповідача на користь позивача аліменти в розмірі 1/7 частини доходів, оскільки має на утриманні матір, яка є інвалідом та не має змоги надавати допомогу на утримання дитини в розмірі, зазначеному позивачем.

Заслухавши пояснення осіб, що беруть участь в справі, дослідивши представлені письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно рішення Луцького міськрайонного суду від 27.11.2009 року, відповідач ОСОБА_4 визнаний батьком малолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 4).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

    П. 1 ч. 1 ст. 182 СК України передбачає, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, платника аліментів та стягувача, наявність інших обставин.

Зважаючи, що відповідач свій обов’язок по утриманню дитини належним чином не виконує, неповнолітня дитина проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні, то суд приходить до висновку, що на користь позивача слід стягувати аліменти в розмірі ј частини з усіх видів заробітку щомісячно.

При цьому, суд у відповідності до ст. 184 СК України, враховує матеріальне становище позивача, яка не працює, доходів не отримує, та відповідача, який працює, але має на утриманні непрацездатну матір та стан здоров’я дитини.

Крім цього, суд при визначенні розміру аліментів враховує стан здоров’я відповідача, який неодноразово лікувався та витрати, понесені в зв’язку з цим.

Аналізуючи в сукупності представлені докази, суд вважає, що відповідач спроможний надавати матеріальну допомогу неповнолітній дитині у визначеному судом розмірі щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі – 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі – 120 грн.

    Керуючись ст. ст. 8, 10, 60, 81, 84, 88, 213-215 ЦПК України ст. ст. 180, 181, 182, 184, 191 Сімейного Кодексу України, суд, –

 

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити частково.    

Стягувати з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання   неповнолітньої дитини: ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі по ј частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 23.12.2009 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та 120 (сто двадцять) грн. – витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення про стягнення аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.

В решті позовних вимог – відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                                            Р.М. Кихтюк

  • Номер: 6/404/189/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2165/10
  • Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
  • Суддя: Кихтюк Роман Миколайович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2016
  • Дата етапу: 29.07.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація