РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №2-1943/08
9 липня 2008 року Подільський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Щасної О.В.,
при секретарях - Сукач Ю.О., Васильченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа: орган опіки та піклування Подільської районної у м. Києві державної адміністрації про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та участі в її вихованні.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, обґрунтовуючи вимоги тим, що з вересня 1998 року по серпень 2007 року сторони перебували в шлюбі від якого мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Посилаючись на те, що після розірвання шлюбу сторони проживають окремо, відповідачка чинить перешкоди у спілкуванні з дитиною, тому просить суд зобов'язати ОСОБА_2 не чинити йому перешкод у спілкуванні з донькою та участі у її вихованні; просить винести рішення, яким дозволити йому бачитись, спільно відпочивати, відвідувати з донькою місце його мешкання щодня не менше 2-х годин, а саме: кожний робочий день з 11.00 год. до 13.00 год., у всі вихідні та святкові дні з 10.30 год. до 13.00 год.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідачка позовні вимоги визнала частково, посилаючись на висновок органу опіки та піклування не заперечувала щодо побачень позивача з дитиною кожної суботи з 10.30 год. до 13.00 год. в її присутності.
Представник органу опіки та піклування в судовому засіданні заявлені вимоги частково підтримав та зазначив, що враховуючи те, що це дівчинка, дитині всього п'ять років, побачення її з батьком є доцільними в присутності матері. Щодо днів та годин побачень, вважає доцільним визначити для цього вихідні дні в першій або другій половині дня.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, після розірвання шлюбу дитина проживає з матір'ю ОСОБА_2 (а.с.6, 15-17).
Позивач в судовому засіданні пояснив, що він орендує АДРЕСА_1, а в АДРЕСА_2, за місцем його реєстрації, він не проживає, квартира йому не належить (а.с. 14).
Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач зазначив, що він працює, але не зважаючи на це для спілкування з донькою він може виділяти першу половину кожного робочого дня.
З довідки №143 від 03.06.2008 року вбачається, що дитина відвідує ШДС "Поділля" з 1 вересня 2007 року повний день (а.с. 18).
Згідно висновку органу опіки та піклування від 10.12.2007 року №1702, ОСОБА_1 призначено дні та години побачень з донькою ОСОБА_3 у присутності матері по суботах з 10.30 год. до 13.00 год. (а.с.5).
Посилання позивача на те, що відповідачка чинить йому перешкоди у спілкуванні з дитиною не знайшло свого підтвердження, оскільки ОСОБА_2 виконувала вимоги, зазначені у висновку органу опіки та піклування.
Відповідно ч.1 ст.141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
У відповідності до ст.153 СК України, мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Згідно ч.ч.1, 2, 3 ст. 157 СК України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Відповідно ч.ч.1, 2 ст.159 СК України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визна4ає способи участі одного з батьків у вихованні дитини. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити поба4ення з дитиною присутністю іншої особи.
Отже, враховуючи те, що дитині всього п'ять років, вона відвідує дитячий садок та знаходиться в дошкільному навчальному закладі повний день, тому суд не може задовольнити вимогу позивача щодо його побачень з дитиною кожного робо40го дня, оскільки батьківські права не можуть здійснюватися всупере4 інтересам дитини, як передбачено 4.2 ст.155 СК України. Крім того, враховую4и вік дитини, те, що дитині необхідний денний сон, суд вважає за доцільне призначити позива4у для побачення з дитиною першу половину вихідних днів в присутності матері дівчинки.
На підставі наведеного та ст.ст. 19, 141, 150, 151, 152, 153, 155, 157, 159 СК України; керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 213, 215, 218, 294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Призначити ОСОБА_1 дні та години для побачень з донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження наступним чином: субота та неділя з 10.00 год. до 13.00 год. в присутності матері дитини - ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд на протязі десяти діб з дня проголошення, шляхом подання заяви. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.