Справа №2-966-1/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2009 року Солом'янський районний суд м. Києва під головуванням судді Соколової В.В. при секретарях Стасюка P.O., Іконніковій О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Відділу громадянства паспортної міграційної служби Солом'янського РУ ГУМВС України про усунення перешкод у здійсненні права власності на квартиру,
встановив:
У грудні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 03.10.2008 року вона придбала у ОСОБА_2 квартиру АДРЕСА_1 та зареєструвала в Київському бюро технічної інвентаризації на своє ім'я, а тому вона є власником квартири на праві приватної власності. Факт купівлі продажу вищезазначеної квартири підтверджується договором купівлі продажу від 03.10.2008 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Антиповою І.В. та зареєстрованого в реєстрі за № 5884. Коли позивач звернулася до ЖЕКу з заявою щодо її прописки, стало відомо, що відповідач ОСОБА_2 до цього часу не знявся з реєстраційного обліку, хоча мав це зробити 17.10.2008 року, а тому своїми діями він створює для неї перешкоди у здійсненні її права приватної власності на квартиру, яке полягає в тому, що вона не має змоги прописатися в квартиру та змушена сплачувати комунальні платежі за особу, яка фактично не проживає за даною адресою. ОСОБА_2 на даний час в квартирі не проживає, власних речей не зберігає.
Сторони в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, проте:
03.02.2009 року представником позивача було подано заяву, в якій вона позов підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу у її відсутності;
02.02.2009 року відповідачем було подано заяву до суду, в якій він позов визнає в повному обсязі та не заперечує проти його задоволення, просить розглядати справу у його відсутності;
19.12.2008 року на адресу суду надійшов лист Відділу громадянства паспортної міграційної служби Солом'янського РУ ГУМВС України, в якому просять суд розглядати справу у відсутності їх представника.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.. 13 Конституції України, держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Згідно ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до вимог частини 1 статті 383, статті 391 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї.
Власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 317 ЦК України, власникові належать право володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Відповідно до вимог ст. 48 Закону України "Про власність", власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків.
Відповідно до вимог п. 14 „Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання ", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. №35 зняття з реєстраційного обліку здійснюється на підставі заяви фізичної особи (починаючи з 15-річного віку), запиту уповноваженого органу за новим місцем проживання особи, рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
У судовому засіданні встановлено, що згідно договору купівлі продажу квартири АДРЕСА_1, укладеного 03.10.2008 року між ОСОБА_2, який виступає продавцем квартири та ОСОБА_1, яка є її покупцем, ОСОБА_1 є власником квартири на праві приватної власності.
Відповідно до п. 3.1.1 договору купівлі продажу квартири від 03.10.2008 року, продавець зобов'язується звільнити вищевказану квартиру та знятися з реєстрації (виписатися) з неї протягом 14 днів.
Відповідач у справі зареєстрований в АДРЕСА_1, як фізична особа, що підтверджується копією довідки форми № З, чим створює позивачу перешкоди у користуванні власністю.
Отже, відповідачем створюються позивачу перешкоди у користуванні власністю, а саме квартирою АДРЕСА_1, в зв'язку з чим порушене право позивача підлягає захисту. А тому, суд вважає за необхідне зобов'язати ОСОБА_2 усунути перешкоди у користуванні квартирою АДРЕСА_1, зобов'язати Відділ громадянства паспортної міграційної служби Солом'янського РУ ГУМВС України зняти з реєстрації ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1.
Керуючись ст.. 13, 41 Конституції України, ст.ст. 317, 382, 383, 386, 391, 405 ЦК України, статтею 48 Закону України «Про власність», ст.ст. 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Відділу громадянства паспортної міграційної служби Солом'янського РУ ГУМВС України про усунення перешкод у здійсненні права власності на квартиру задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_2, не чинити перешкод ОСОБА_1 у користуванні квартирою АДРЕСА_1
Зобов'язати Відділ громадянства паспортної міграційної служби Солом'янського РУ ГУМВС України зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку за місцем знаходження квартири АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано Апеляційному суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.