Судове рішення #8666583

Справа № 2-а-3620/2008

постанова

 іменем  україни

05 листопада 2008 року     м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді:     Сорочко Є.O.,

при секретарі     Ясинському С.Г.,

з участю позивача     ОСОБА_1,

представника позивача     ОСОБА_2,

представника відповідача     Борсук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області про визнання дій незаконними та зобов'язання призначення пенсії на пільгових умовах. Позовні вимоги мотивовані тим, що вона має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки працювала дояркою і свинаркою-оператором в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, досягла 50 років та має стаж зазначеної роботи більше 20 років, за час роботи постійно виконувала встановлені на підприємствах норми обслуговування.

В судовому засіданні позивач вимоги підтримала і просили їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав і просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та додатково пояснив, що позивач, працюючи в сільськогосподарському виробничому кооперативі (далі-СГВК) «Журавка» та в товаристві з обмеженою відповідальністю (далі-ТОВ) «Журавка», була зайнята повний робочий день і до інших робіт не залучалась, норми виробітку виконувала і безпосередньо була зайнята у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного календарного року в тваринництві, про що відповідачу були надані відповідні довідку. Виконання встановлених норм обслуговування підтверджується табелем обліку робочого часу ефективності і якості праці. Оплата праці по тарифній ставці працівникам проводилась при виконанні норм навантаження. Первинні документи про встановлення норм обслуговування не збереглися, оскільки термін їх зберігання становить три роки.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що перевіркою характеру виконуваної роботи або умов праці для підтвердження права ОСОБА_1 на пільгове пенсійне забезпечення не встановлено відомостей про виконання позивачем норм обслуговування тварин, а рішення про затвердження цих норм відсутні. Таким чином період роботи ОСОБА_1 дояркою і свинаркою-оператором в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства не може бути зарахований до пільгового стажу.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працювала в СГВК «Журавка» оператором з відгодівлі поросят на свинокомплексі з 17.09.79р. по 08.04.81р. (накази № 52 від 17.09.79р. та № 18 від 15.04.81р.), оператором свинокомплексу з 24.01.86р. по 14.05.96р. (накази № 12 від 23.01.86р. та № 33 від 15.05.96р.), майстром по виробництву молока з 15.05.96р. по 29.09.01р. (наказ № 33 від 15.05.96р. та розпорядження № 85 к від 29.09.01р.). В ТОВ «Журавка» працювала дояркою з 01.10.01р. по 29.09.03р. (накази № 2 від 01.10.01р. та № 88 від 29.09.03р.). З 01.05.81р. по 01.07.83р. працювала свинаркою в колгоспі «Россия». Зазначений трудовий стаж за вказаними професіями підтверджується копією трудової книжки позивача, відповідними довідками та не заперечується відповідачем.

Відповідно до п. «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування. Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України норми обслуговування для вказаних осіб не встановлювались. Захист порушеного права позивача не може залежати від невиконання державними органами покладених на них обов'язків.

Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.93р. у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючи довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно довідок СГВК «Журавка», ТОВ «Журавка» та відкритого акціонерного товариства «Россия», ОСОБА_1 була зайнята повний робочий день і до інших робіт не залучалась, норми виробітку виконувала і безпосередньо була зайнята у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного календарного року в тваринництві.

Норми обслуговування для позивача встановлювались на підприємствах і не підлягають тривалому зберіганню, а тому були знищені. Дослідивши в судовому засіданні табеля обліку робочого часу ефективності і якості праці судом встановлено, що ОСОБА_1 отримувала заробітну плату згідно тарифних ставок працівників тваринництва та з урахуванням премій, що на думку суду свідчить про виконання позивачем встановлених норм обслуговування. Будь-якого переліку документів, які повинні містити дані про виконання встановлених норм обслуговування, законодавством не передбачено.

Згідно ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язок доказування правомірності своїх рішень, дій чи бездіяльності покладається на суб'єкта владних повноважень. Управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області не доведено правомірності свого рішення щодо відмови в призначені позивачу пільгової пенсії та не доведено невиконання ОСОБА_1 встановлених норм обслуговування.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а дії відповідача щодо відмови в призначенні пільгової пенсії необхідно визнати неправомірними та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області, задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області щодо відмови в призначенні пільгової пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація