Судове рішення #866561
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

"27" лютого 2007 року                    Колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Тернопільської області в складі:

Головуючого Козака І.О.

Суддів: Бахметової В.Х, Храпак Н.М.

при секретарі Мендрик Т.О.

з участю ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, представника Тернопільського обласного військового комісаріату.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 25 грудня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії, виплату недоотриманих сум.

ВСТАНОВИЛА:

В жовтні 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Тернопільського обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії, виплату недоотриманих сум, посилаючись на те, що звільнений з військової служби у зв'язку із реформуванням Збройних Сил України і відповідно до п.6 ст.1 Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" має державні гарантії при обчисленні розміру пенсії. Проте, відповідачем неправомірно обчислено йому розмір пенсії відповідно до ст. 40 Закону України "Про Державний Бюджет України на 2006 рік", яка на його думку, суперечить вимогам   ст.22   Конституції  України   і   обмежує   його   права   порівняно   із

Справа №22ас-96                                        Головуючий у 1-й інстанції - Хома М.В.

Категорія - 22                                               Доповідач - Бахметова В.Х.

 

військовослужбовцями, які звільнені у зв'язку з реформуванням збройних Сил України у 2005 році.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 25 грудня 2006 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Тернопільського обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії та виплату недоотриманих сум відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати, ухвалити нову постанову, якою задовольнити його вимоги в повному обсязі, посилаючись на те, що суд 1 інстанції невірно застосував норма матеріального права, зв'язку з чим висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 апеляційну скаргу підтримали, зіславшись на обставини викладені в ній.

Представник Тернопільського обласного військового комісаріату не погоджується з доводами апеляційної скарги, вважає, що рішення суду 1 інстанції є законним, відповідає матеріалам справи.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 до задоволення не підлягає виходячи з таких підстав.

Відмовляючи в позові ОСОБА_1, суд 1 інстанції виходив з того, що спеціальних гарантій щодо обчислення пенсій особам, які звільняються у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, діючим законодавством не передбачено. Пенсії таким особам, в тому числі і позивачу, призначаються на загальних підставах.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду 1 інстанції, оскільки він відповідає вимогам закону і ґрунтується на матеріалах справи.

Відповідно до п.6 ст.1 Закону України від 15 червня 2004 року зі змінами і доповненнями від 25 березня 2005 року "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей", особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", пенсії обчислюються в розмірі та в порядку, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Отже, спеціальних гарантій щодо обчислення пенсій особам, які звільняються у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, вказаним Законом не передбачено. Пенсії таким  особам,  в тому числі  і  позивачу, призначаються на загальних підставах.

Назва Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького І рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" згідно Закону України від 4 квітня 2006 року "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців" змінена і викладена в такій редакції "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Як вбачається із змісту ч.З ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та члена їх сімей, обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством.

Проте, статтею 40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" визначено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", назва якого як вище вказувалося в подальшому була змінена, до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Судом встановлено, що позивачу у зв'язку зі звільненням з військової служби за п.67 п.п. "б" (у зв'язку за станом здоров'я) "Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України" з 18 липня 2006 року виплачується пенсія від Міністерства оборони України. До складу грошового забезпечення, з якого позивачу нарахована пенсія, зараховано посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років і додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням, як це передбачено вищевказаним Законом України "Про Державний Бюджет України на 2006 рік".

Отже, колегія суддів вважає, що при нарахуванні пенсії позивачу, відповідачем не було порушено вимог чинного законодавства.

Таким   чином,   колегія   суддів   вважає,   що   постанову   ухвалено   з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не вбачає.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Тернопільського міськрайонного суду від 25 грудня 2006 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого Адміністративного суду України протягом одного місяця.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація