Судове рішення #8665274

Цивільна справа № 2-2459/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2009 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого-судді: Волошина В.О.

при секретарях: Тімановській О.М., Романовій В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

встановив:

В вересні 2008р. позивач ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що між ним та відповідачкою 27 січня 2001р. було зареєстровано шлюб в Центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім'ї. Від цього шлюбу у сторін є неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Подружнє життя у них не склалося через відсутність взаєморозуміння в поглядах на сімейне життя, несумісності характерів, в результаті чого між ними стали часто виникати сварки і конфлікти при вирішенні кожного побутового питання, які призвели до того, що між ними втрачені почуття любові та поваги. Спільне господарство сторонами не ведеться з липня 2008р., шлюбно-сімейних відносин не підтримують. Подальше спільне життя між сторонами і збереження шлюбу не можливе та суперечить їх інтересам.

В судовому засіданні позивач підтримав позов з викладених в ньому підстав та просив суд його задовольнити. Відповідачка позов визнала, зазначала, що збереження шлюбу неможливе.

Заслухавши пояснення сторін, повно та всебічно дослідивши і оцінивши обставини по справі, надані сторонами докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 27 січня 2001р. (а.с. 5). Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).

Судом встановлено, що між сторонами склались неприязні стосунки, які негативно впливають, як на позивача, так і на відповідачку та їх неповнолітню дитину. З липня 2008р. позивач та відповідачка не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків, сторони неодноразово намагалися зберегти шлюб, проте на теперішній час і позивач, і відповідачка зазначають, що подальше збереження шлюбу неможливе. Спір, щодо утриманні їх спільної дитини і майновий спір між сторонами відсутній, та сторони домовилися, що після розірвання шлюбу, їх спільна дитина ОСОБА_3, буде постійно проживати разом з відповідачкою.

Згідно з ч. 2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

У відповідності з ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Згідно з ст. 111 СК України, суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Судом надався строк для примирення подружжя, проте сторони зазначали в судовому засіданні, що примирення не відбулося і не можливе.

Частиною 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд вважає, що шлюб між сторонами носить формальний характер, збереження їх сім'ї є неможливим, а тому є усі підстави для розірвання шлюбу, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам та інтересам їхньої дитини.

Витрати по реєстрації розірвання шлюбу покласти на позивача.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 88, 179, 208, 209, 212 - 215, 218, 223, 294 Цивільного процесуального кодексу України; ст. ст. 104, 110 - 112 Сімейного кодексу України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 27 січня 2001р. в Центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім'ї, актовий запис № 119 (свідоцтво про шлюб НОМЕР_1) -розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в розмірі 17, 0 /сімнадцять/ грн., ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з моменту проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після розгляду справи апеляційним судом, якщо його не скасовано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація