Судове рішення #8664613

Справа № 2-2725\09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2008 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого - судді Ізмайлової Т.Л.

при секретарі Мозговій Є.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини , -

встановив:

Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 20 березня 1999 року. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивачка звернулась з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та зазначає, що з відповідачем спільне життя не склалося через несумісність характерів, в зв'язку з чим у них зникло почуття взаємопорозумшня, крім того у них різні погляди на життя. З 2006 року спільного господарства вони не ведуть, шлюбно-сімейні відносини не підтримують, шлюб існує формально.

Позивачка в судовому засідання позов підтримала.

Відповідач проти розірвання шлюбу та стягнення аліментів не заперечує, заперечує розмір аліментів. Зазначає, що має можливість сплачувати аліменти тільки 500 грн., оскільки допомагає своїй першій сім"ї та створив нову сім"ю.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони з 2006 року шлюбно-сімейні відносини не підтримують, спільного господарства не ведуть, відповідач має іншу сім"ю, що не оспорюється позивачкою.

Відповідно до ст. 24 Сімейного Кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Оскільки обидві сторони просять шлюб розірвати, посилаючись на те, що шлюб існує формально і зберігати його вони не бажають, суд вважає, що при таких обставинах шлюб підлягає розірванню.

Щодо вимог про стягнення аліментів судом встановлено наступне.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3, виданого 20 березня 1999 року відділом РАЦСу Радянського району м.Києва, ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно із ст. ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ст. 183 Сімейного Кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

В судовому засіданні встановлено, що на утримання дитини, крім харчування та одягу необхідні кошти на інші витрати , які на місяць складають: на музичну школу - 70 грн., послуги репетитора з англійської мови- 500 грн., плавання - 150 грн. , витрати на цирк, льодовий каток, театр, кіно складають близько 420 грн., оздоровлення на курортах -протягом року 6000 грн.

З урахування цих витрат та враховуючи те, що відповідач допомагає ще двом своїм дітям від першого шлюбу, що не заперечувалось сторонами та створив нову сім"ю, виходячи із законності і справедливості, суд вважає необхідним призначити аліменти у розмірі 2000 грн. з усіх видів заробітку щомісячно.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України державне мито належить стягнути з відповідача. Керуючись ст.ст. 3, 10, 57, 58, 88, 213 ЦПК України ст.ст. ч.3, ст.105, ч.1, ст.110, ст.112 , 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України , суд , -

вирішив:

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , зареєстрований 20 березня 1999 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Радянського району м. Києва, актовий запис № 108.

При реєстрації розірвання шлюбу у відділі РАЦСу стягнути держмито з ОСОБА_2 - 25 грн. ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Києва на користь ОСОБА_1 на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень щомісячно , починаючи з 25.09.2008 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп . та витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи 30 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація