Судове рішення #8663026

Категорія 2.31.2

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі


"13" квітня 2010 р.№ 2а-2795/10/1270


          Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання виконати перерахунок одноразової щорічної допомоги до 5-го травня інвалідам війни за 2009 рік,-

ВСТАНОВИВ:

          

        

12 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання виконати перерахунок одноразової щорічної допомоги до 5-го травня інвалідам війни за 2009 рік.

          Стаття 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

          Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

        Відповідно до частини 2 статті 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

           Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право звернутись до адміністративного суду з адміністративним позовом, який повинен відповідати вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

         Згідно статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи:

1)          подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2)          має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3)          відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України;

4)          належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду;

5)          немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

         Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України  компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження  його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

          Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із  соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI (який набрав чинності з 10.03.2010 року) згідно абз. 2 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства  справи щодо спорів з приводу  призначення, обчислення, перерахунку,  здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захист, пільг, речового майна, пайка або грошової компенсації замість них.

          Оскільки позивачем заявлені позовні вимоги до управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання виконати перерахунок одноразової щорічної допомоги до 5-го травня інвалідам війни за 2009 рік, то даний спір слід вирішувати в порядку цивільного  судочинства.

       У відповідності до пункту  1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо, заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

          З таких підстав згідно зі статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу слід відмовити у відкритті провадження у справі.

              На підставі вищевказаного, керуючись статтями 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

          

       Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом    ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Слов’яносербської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов’язання виконати перерахунок одноразової щорічної допомоги до 5-го травня інвалідам війни за 2009 рік.

   Роз’яснити позивачу, що з даним позовом їй необхідно звернутися до  Слов’яносербського районного суду Луганської області в порядку цивільного судочинства.

           Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом з матеріалами позову.

        Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміінстративного суду шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


          

Суддя Ірметова О.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація