Справа № 2а- 456/10/2070
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
20 січня 2010 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Заічко О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до військового комісару Харківського обласного комісаріату Середа О.П. про зобов'язання вчинити певні дії та стягнути моральну шкоду -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до військового комісару Харківського обласного комісаріату Середа О.П., в якому просить суд
- зобов'язати військового комісара Харківського обласного комісаріату полковника Середу О.П. усунути допущене порушення його права в частині заниження відсотку за проходження військової служби в особових умовах з 35 відсотків від посадового окладу до 25 відсотків, та провести перерахунки його пенсії за весь період з квітня 2008 року по теперішній час;
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат виплатити йому грошові кошти, які він недоотримував за цей період у сумі 2530 гривень, та 509 80 гривень, утриманих з його пенсійного забезпечення за липень та вересень 2008 року;
- стягнути з Харківського обласного військового комісаріату на його користь моральну шкоду в розмірі п'ять тисяч гривень.
Відповідно до ст. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до Закону України від 25 грудня 2008 року № 808-VІ "Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам", який набрав чинності з 14 січня 2009 року, у ст. 18 КАС України, яка визначає предметну підсудність справ, внесено зміни. Так, згідно п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Оскільки, позивачем пред'явлено позов до суб'єкта владних повноважень з приводу обчислення, перерахунку, здійснення та надання пенсійних виплат, розгляд та вирішення таких спорів є компетенцією місцевого загального суду як адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 108, 165 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до військового комісару Харківського обласного комісаріату Середа О.П. про зобов'язання вчинити певні дії та стягнути моральну шкоду - - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що повернення йому позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Заічко