№1-52/2007р.
ВИРОК
Ім'ям України
23 лютого 2007 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Зайцева М.П.
при секретарі Дмитрук Т.І.
з участю прокурора Комара П.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця
с. Кидрасівка, Бершадського району, Вінницької області, жителя с
Маньківка, Бершадського району, Вінницької області, АДРЕСА_1, громадянина України, українця, одруженого, із середньою освітою, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст.263 ч. 1 КК України ,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженця та жителя с. Флорино, Бершадського району, Вінницької області, АДРЕСА_2, громадянина України, українця, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, із середньою освітою, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_3 у ВАТ „Берщадськийх хлібокомбінат", раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст.263 ч. 1 КК України суд -
встановив: •
ІНФОРМАЦІЯ_4 року в с Красносілка, Бершадського району, Вінницької області ОСОБА_1, працюючи ІНФОРМАЦІЯ_3 в Маньківському гранітному кар'єрі, при огляді автомобіля „Краз", який був доставлений із Байкало-Амурської магістралі в Маньківський гранітний кар'єр, в слоні автомобіля за обшивкою виявив та незаконно привласнив 15 шматків твердої речовини циліндричної форми, жовто-коричневого кольору з написом «Тротил», двадцять паперових предметів циліндричної форми з порошкоподібною речовиною жовто-коричневого кольору з написом „Амоніт", чотирнадцять металевих циліндри з ізоляційними проводами до них, які згідно криміналістичної експертизи є електродетонаторами ЕДКЗ, які незаконно зберігав в своєму будинку, що в с Маньківка, по АДРЕСА_3, без передбаченого законом дозволу.
ІНФОРМАЦІЯ_5 року в с Маньківка, Бершадського району, Вінницької області ОСОБА_1 в своєму будинку, що по АДРЕСА_3, незаконно збув шляхом дарування ОСОБА_2 два шматки тротилу, масою 150 грам, два паперових предмети циліндричної форми з порошкоподібною
сумішевою вибуховою речовиною, ймовірно амоніту масою 492 грами та два вибухових пристрої - електродетонатори ЕДКЗ.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року в с Маньківка, Бершадського району, Вінницької області в господарстві, що по АДРЕСА_3, працівники міліції виявили та вилучили тринадцять предметів з написом „Тротил", вісімнадцять предметів з написом „Амоніт" , дванадцять металевих циліндри з ізоляційними проводами до них.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року в с. Флорино, Бершадського району, Вінницької області в господарстві, що по АДРЕСА_2, працівники міліції виявили та вилучили два предмети з написом „Тротил", два предмети *з написом „Амоніт" , два металевих циліндри з ізоляційними проводами до них.
Допитаний в якості підсудного ОСОБА_1 винним себе у вчиненні злочину визнав повністю і показав, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року в с Красносілка, Бершадського району, Вінницької області, працюючи ІНФОРМАЦІЯ_3 в Маньківському гранітному кар'єрі, при огляді автомобіля „Краз", який був доставлений із Байкало-Амурської магістралі в Маньківський гранітний кар'єр, в слоні автомобіля за обшивкою він виявив та привласнив 15 шматків твердої речовини циліндричної форми, жовто-коричневого кольору з написом «Тротил», двадцять паперових предметів циліндричної форми з порошкоподібною речовиною жовто-коричневого кольору з написом „Амоніт", чотирнадцять металевих циліндри з ізоляційними проводами до них, з метою використання при викопуванні криниць в твердій породі, все зберігав в своєму господарстві, що в с Маньківка, по АДРЕСА_3 на горищі гаража під сіном, коли сіно закінчилося, то переніс вищезазначені предмету у будинок, де проживала мати дружини, заховав у тумбочку, про це ніхто не знав. ІНФОРМАЦІЯ_5 року він подарував двоюрідному братові ОСОБА_2, коли той був у нього в гостях, два шматки тротилу, два паперових предмети циліндричної форми з порошкоподібною сумішевою речовиною, ймовірно амоніту та два вибухових пристрої з ізоляційними проводами до них.
Допитаний в якості підсудного ОСОБА_2 винним себе у вчиненні злочину визнав повністю і показав, що ІНФОРМАЦІЯ_5 року він був в гостях у двоюрідного брата ОСОБА_1 в с Маньківка, Бершадського району, вінницької області. Під час розмови ОСОБА_1 показав йому предмети циліндричної форми та розповів, що це речовини та пристрої для зривання каміння в кар'єрі, і подарував йому два предмети з написом „Тротил", два інші предмети та два металевих циліндри з ізбляційними проводами до них. Він взяв ці предмети, для чого - не знав. Нікому про це не говорив, заховав їх в себе вдома у недобудованій кімнаті.
Вина ОСОБА_1 ОСОБА_2 у вчиненому злочині, повністю доведена зібраними по справі доказами.
Показами свідка ОСОБА_3 оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудними ОСОБА_1ОСОБА_2, із яких видно, що, ІНФОРМАЦІЯ_6 року він був в якості понятого в с Флорино, Бершадського району, Вінницької області в господарстві ОСОБА_2 по АДРЕСА_2, де працівники міліції в одній з недобудованих кімнат будинку виявили та вилучили в поліетиленовому пакеті якісь предмети, як пояснив при цьому ОСОБА_2, що їх подарував його двоюрідний брат ОСОБА_1 (а.с.98).
Показами свідка ОСОБА_4, оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудними ОСОБА_1ОСОБА_2, із яких ©идно, що, ІНФОРМАЦІЯ_6 року він був в якості понятого в с. Флорино, Бершадського району, Вінницької області в господарстві ОСОБА_2 по АДРЕСА_2, де працівники міліції в одній з недобудованих кімнат будинку виявили та вилучили в поліетиленовому пакеті якісь предмети, як пояснив при цьому ОСОБА_2, що їх подарував його двоюрідний брат ОСОБА_1 (а.с.99).
Показами свідка ОСОБА_5., оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудними ОСОБА_1ОСОБА_2, із яких видно, що, ІНФОРМАЦІЯ_6 року він був в якості понятого в с. Маньківка, Бершадського району, Вінницької області в господарстві, яке залишилось у спадок ОСОБА_1 по АДРЕСА_1, де працівники міліції в одній з кімнат будинку в тумбочці виявили та вилучили поліетиленові пакети в кожному з яких було: 13 предметів з написом „Тротил", 18 предметів з написом „Амоніт", 12 металевих циліндри з ізоляційними проводами до них. Як пояснив ОСОБА_1 ці предмети він взяв у кар'єрі, де раніше працював (а.с.49).
Показами свідка ОСОБА_6, оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудними ОСОБА_1ОСОБА_2, із яких видно, що, в кінці 80 - років Маньківський гранітний кар'єр, де він працював, отримував автомобіль Краз та трактор Т-130, які надійшли з Росії. За даною технікою їздив ОСОБА_7 і ще хтось, не пам'ятає. Техніку було доставлено на залізничну станцію в с Красносілка, хто розвантажував із платформи , не пам'ятає (а.с.148).
Показами свідка ОСОБА_7, оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудними ОСОБА_1ОСОБА_2, із яких видно, що, з ІНФОРМАЦІЯ_7 по ІНФОРМАЦІЯ_8 рік він працював у Маньківському гранітному кар'єрі, пам'ятає, що вІНФОРМАЦІЯ_9 року він з ОСОБА_8. їздили в Тюменську область отримувати для кар'єра автомобіль Краз та трактор Т-130. Серединку автомобіля не оглядав, так як він був в робочому стані. На Красно сільській залізничній станції техніку розвантажували ОСОБА_9 ОСОБА_1., ОСОБА_10, ОСОБА_6, того дня його на роботі не було. Коли почав працювати на автомобілі Краз, то виявив, що обшивка сидіння частково порвана, ремонтуючи її нічого не бачив. Про те, що ОСОБА_1 знайшов при отриманні автомобіля вибухові речовини та пристрої він не знав, (а.с.145).
Протоколом огляду місця події від ІНФОРМАЦІЯ_10року, згідно якого в будинку ОСОБА_1, що с Маньківка, Бершадського району, по АДРЕСА_3 було виявлено та вилучено 13 штук тротилових шашок, 12 штук електродетонаторів, 2 упаковки амоніту в загальній кількості 18 штук (а.с.4).
Протоколом огляду місця події від ІНФОРМАЦІЯ_10року, згідно якого в будинку ОСОБА_2, що с. Флорино, Бершадського району, по АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено 2 тротилові шашки, 2 електродетонатори, 2 амоніти (а.с.57).
Речовим доказом: бризантна вибухова речовина - тротил, загальною масою 1125 грам, сумішевою вибуховою речовиною на основі бризантної вибухової речовини - тротилу та неорганічного окисника - амоній нітрату, ймовірно амонітом, загальною масою 5118 грам (брутто), чотирнадцять електродетонаторів ЕДКЗ, які знищені при проведенні експертиз. Після експериментального підриву чотирнадцяти електродетонаторів, залишки повернені і зберігаються в камері зберігання речових доказів Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області.
Дослідивши зібрані по справі докази і оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що вчинене ОСОБА_1ОСОБА_2. слід кваліфікувати за ст. 263 ч. 1 КК України, як придбання та зберігання вибухових речовин та вибухових пристроїв . без передбаченого законом дозволу.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, щиро розкаявся в скоєному, що суд на підставі ст. 66 КК України, розцінює як обставини, які пом'якшують покарання; обставин, які обтяжують покарання підсудному не встановлено.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується *за місцем проживання, щиро розкаявся в скоєному, має на утриманні одну неповнолітню дитину, що суд на підставі ст. 66 КК України, розцінює як обставини, які пом'якшують покарання; обставин, які обтяжують покарання підсудному не встановлено.
Суд рахує, що виправлення ОСОБА_1 ОСОБА_2 можливе без відбування покарання із застосуванням ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винними у вчиненні злочину передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком два роки.
ОСОБА_2 визнати винними у вчиненні злочину передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2
Віталійовича
від відбування призначеного покарання з іспитовим строком один рік шість місяців.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази: бризантна вибухова речовина - тротил, загальною масою
1125 грам, сумішева вибухова речовина на основі бризантної вибухової
речовини - тротилу та неорганічного окисника - амоній нітрату, ймовірно
амоніт, загальною масою 5118 грам (брутто), залишки чотирнадцяти
електродетонаторів ЕДКЗ, які знищені при проведенні експертиз, які
зберігаються в камері зберігання речових доказів Бершадського РВ УМВС
України у Вінницькій області - знищити. -.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області
на протязі 15 діб з моменту його проголошення. //