Судове рішення #8657977

Справа № 2-495/2009 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2009 року

м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Смоляра О.А.

при секретарі Семиз В.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради Черкаського району Черкаської області про продовження строку на прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3 сільської ради Черкаського району Черкаської області про продовження строку на прийняття спадщини, мотивуючи позов тим, що 22.02.2005 року померла їх мати ОСОБА_4, яка все своє майно заповіла їм - ОСОБА_2 та ОСОБА_1

Таким чином, позивачі відповідно до ст. 1235 ЦК України являються спадкоємцями за заповітом.

Відповідно до довідки від №218 від 19.02.2009 p., яка видана ОСОБА_3 сільською радою Черкаського району Черкаської області, за померлою 22.02.2005 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, рахується житловий будинок за адресою: вул.  Леніна 46, с Вергуни Черкаського району Черкаської області, де вона була зареєстрована та проживала до дня смерті.

Позивачі зазначили, що бажаючи отримати свідоцтво про право на спадщину, вони звернулися до нотаріальної контори, однак отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом не змогли, тому що не подали в визначений законом шести місячний термін заяву про прийняття спадщини. Тому, позивачі були вимушені звернутися до суду для вирішення питання про продовження строку на прийняття спадщини.

Позивачі просять продовжити їм строк на прийняття спадщини, терміном на два місяці, що відкрилась внаслідок смерті ОСОБА_4, яка померла 22.02.2005 року.

В судовому засіданні позивачі позов підтримали і просять його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте на адресу суду надійшла заява в якій відповідач ОСОБА_3 сільська рада Черкаського району, позов визнає та просить розглянути справу без участі її представника.

Оскільки позивачі підтримують, а відповідач визнає позов, суд вважає можливим винести рішення в попередньому судовому засіданні.

Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення так як в судовому засіданні встановлено, що позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_4, померлої 22.02.2005 року. Як зазначили позивачі, не знаючи діючого законодавства, переживаючи тяжку втрату, вони не звернулись до нотаріальної контори в визначений законом шестимісячний термін з заявою про прийняття спадщини, і таким чином пропустили встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідач по справі - ОСОБА_3 сільська рада Черкаського району Черкаської області позов визнала.

Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може виділити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі ст.79 ЦПК України судові витрати по справі суд покладає на позивачів.

Керуючись ст.1272 ЦК та ст. 130, ч.4 ст. 174, 213-215 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

 Позов задовольнити.

Продовжити ОСОБА_2 та ОСОБА_1 строк на прийняття спадщини, що відкрилась внаслідок смерті їхньої матері ОСОБА_4, терміном на два місяці.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Черкаський районний суд Черкаської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

  • Номер: 6/587/23/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-495/2009
  • Суд: Сумський районний суд Сумської області
  • Суддя: Смоляр О.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.02.2020
  • Дата етапу: 26.02.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація