Судове рішення #8654467

Справа № 2-2289/08

ЗАОЧНЕ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2008 року м. Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області

у складі головуючого - судді Болибок Є.А.

при секретарі Бондаренко А.В.

за участю: представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Закрите Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості. У позовній заяві позивач зазначив, що відповідно до укладеного договору б/н від 13.07.2007 року між закритим акціонерним товариством комерційний банк "ПриватБанк" та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір відповідно до якого банк надав позичальнику грошові кошти у сумі 63959, 80 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0, 75% на місяць на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення кредиту не пізніше 12 липня 2012 року. Відповідно до п. 1.1 кредитного договору позичальник в період з 13 по 17 число кожного місяця зобов’язаний сплачувати: 1309, 76 грн. для погашення заборгованості за кредитом, який складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також витрат згідно умов. ЗАТ КБ "ПриватБанк" свої зобов’язання за кредитним договором виконав в повному обсязі, а саме видав відповідачу кредит на суму 63959, 80 грн. В порушення умов кредитного договору, а також ст. ст. 509, 526, 1054 ЦК України відповідач свої зобов’язання належним чином не виконав. Відповідно до ч. 2 ст. 1050 України наслідками порушення відповідачем зобов’язань щодо повернення чергової частини суми кредиту є право позивача достроково вимагати повернення всієї суми кредиту. З врахуванням викладеного, станом на 27.08.2008 року заборгованість відповідача становить 44298, 58 грн., а саме: основний борг - 44135, 03 грн.; відсотки - 163, 48 грн.; пеня - 0, 07 грн. Згідно ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов’язання повинні виконуватися належним чином і в термін передбачений договором, одностороння відмова від виконання зобов’язання не допускається, боржник не звільняється від відповідальності за невиконання грошового зобов’язання.

Відповідач про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, у справі є відповідна розписка, і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила позов задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві.

Судом встановлені обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

Згідно кредитного договору від 13.07.2007 року ОСОБА_2, був виданий кредит в сумі 63959, 80 грн. зі строком остаточного повернення кредиту 12.07.2012 року.

За весь час користування кредитом ОСОБА_2 свої зобов’язання не виконував.

Відповідно до ст. 128 ЦПК України відповідачу було запропоновано подати письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обгрунтовуються. У встановлений судом строк відповідач не подав заперечення проти позову.

Суд вважає встановленою наявність фактів, якими обгрунтовувалися вимоги позивача про стягнення суми заборгованості за кредитним договором від 13.072007 року, з наступних мотивів.

Відповідач не сплатив заборгованість за користування кредитом.

Суд застосовує наступні нормативно-правові акти.

Згідно ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч. 1 ст. 527 ЦК України, боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов’язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч. 1 ст. 536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов’язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами.

Згідно ч.2 ст. 536 ЦК України, розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Згідно ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно ч.2 ст. 1054 ЦК України, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно ч. 1 ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов’язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Згідно ч. 1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно ч.2 ст. 651 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з ч. 1 ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача судові витрати на користь позивача.

На підставі ст. ст. 526, 527 ч. 1, 530 ч. 1, ст. 536, ч. 1-2, 540, 610, 625 ч.2, 651 ч.2, 1048, 1049 ч. 1, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 223, 224-226, 233 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" заборгованість за кредитним договором у сумі 44298, 58 (сорок чотири тисячі двісті дев’яносто вісім ) грн. 58 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" витрати по сплаті судового збору в розмірі 442, 99 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справа х апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація