Судове рішення #8644990

Справа № 2-1657

2010 р.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    08 квітня 2010 року Комінтернівський районний суд м. Харкова

у складі: головуючого – судді Богдан М.В.

при секретарі – Коваленко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 500 грн. щомісяця до її повноліття, посилаючись на те, що з 20.06.1994 року знаходилась з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого мають доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. У квітні 2003 року сторони припинили шлюбні відносини і з цього часу ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає.

У судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги, та просила суд стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки в розмірі 1\4 частині усіх видів заробітку  щомісяця до її повноліття.

 Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі і не заперечував проти їх задоволення.

    Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Згідно представленого суду свідоцтва про народження, виданого Комінтернівським ВРАГС м.Харкова від 15.01.1999 р. (запис № 22 від 15.01.1999 р.), батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 вказаний – ОСОБА_2.

    Як вбачається з довідки КП „Жилкомсервіс” Комінтернівська філія дільниця № 20 від 31.07.2009 року, неповнолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає з матір*ю за  адресою: м. Харків, в-д Тарасівський,12, кВ.85.

У відповідності до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Однак, судом встановлено, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, участі у її вихованні не приймає, турботи до дитини не проявляє. Фактично, вихованням та утриманням неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 займається тільки мати, однак її доходів не вистачає для забезпечення дитини всім необхідним.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 заявлені обґрунтовано, знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, у зв’язку з чим підлягають задоволенню і з відповідача на користь позивача підлягають стягненню аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 1\4 частині усіх видів заробітку  щомісяця до її повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У відповідності до ст.88 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн..

    Суд вважає за можливе не стягувати з відповідача на користь держави судовий збір, оскільки відповідач є інвалідом 2-ї групи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.180-181 СК України, -

В И Р І Ш И В :

    Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, не працюючого, інваліда 2-ї групи, який мешкає та зареєстрований за адресою: м. Харків, Фесенківський в*їзд, 2, кВ.24 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, аліменти на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7 в розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку  щомісяця, починаючи з 04.02.2010 року та до її повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 ( сто двадцять)  грн..

    Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

   

    СУДДЯ  –

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація