Судове рішення #8644570

 

Справа № 1-8/10

                                                                                                                                               

В И Р О К

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

07 квітня 2010 року                Глибоцький районний суд  Чернівецької області

у складі головуючого судді                       Бреславського О.Г.

секретаря судового засідання                    Оршевської С.М.

за участю прокурора                                   Сторожук І.В.

представників потерпілого                         ОСОБА_1 та ОСОБА_2

та захисника                                                 ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Глибока справу по обвинуваченню ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 А, громадянина України, по національності українця, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, в вчинені злочину передбаченого ст. 286 ч.2 КК  України, -

В С Т А Н О В И В :

Підсудний ОСОБА_4 06 січня 2007 року приблизно о 20 годині 00 хвилин в темну пору доби в умовах недостатньої видимості, на грунтово-гравійній автодорозі сполученням населених пунктів Тереблече та Горбівці Глибоцького району Чернівецької області керуючи автомобілем НОМЕР_1 зі швидкістю 90 км/год., на певному відрізку даної автодороги, яка має значну кількість вибоїн, порушуючи п. п. 1.5, 2.1(б), 2.3 (б), 12.1, 12.2, 12.3, 12,6 (г) Правил дорожнього руху затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року та введених в дію 01.01.2002 року., проявляючи злочинну недбалість та неуважність, не вибрав безпечну швидкість руху з урахуванням дорожньої обстановки, не впорався з керуванням, виїхав за межі дороги вправо, внаслідок чого втратив контроль над керуванням автомобіля, та допустив перекидання свого автомобіля. В результаті пасажирам ОСОБА_5 та ОСОБА_6 заподіяні тяжкі тілесні ушкодження.  

Підсудний ОСОБА_4 у вчиненні ним даного злочину вину визнав повністю і підтвердив обставини порушення ним правил безпеки дорожнього руху та вчинення дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої ОСОБА_5 та ОСОБА_6 отримали тяжкі тілесні ушкодження.

 Крім повного визнання вини самим підсудним його вина у вчиненому повністю доведена наступним.

Показами потерпілого ОСОБА_6, який показав, що 06 січня 2007 року в результаті  дорожньо-транспортної пригоди отримав травми і його відвезли в лікарню.

Аналогічними показами потерпілого ОСОБА_5.

Показами свідка ОСОБА_7 підтверджені обставини отримання тяжких тілесних ушкоджень потерпілими ОСОБА_6, ОСОБА_5 та підсудним ОСОБА_4 в результаті дорожньо-транспортної пригоди, а також обставини понесення нею витрат на лікування останніх.

З протоколу огляду місця події вбачається, що дорожньо транспортна пригода мала місце в нічний час доби поза межами населеного пункту на автодорозі сполученням населених пунктів с. Тереблече – с. Горбівці Глибоцького району Чернівецької області. (а.с.-13).

З протоколу огляду автомобіля «Рено-Кенго» державний номерний знак СЕ 45-37АВ вбачається, що в результаті перекидання в автомобілі повністю деформовано кузов ( а.с. 14-16).

Висновком судово-медичної експертизи № 218-Е від 19.01.2007 року підтверджено, що у ОСОБА_5 внаслідок дорожньої транспортної пригоди виявлені тілесні ушкодження у вигляді: відкритої черепно мозкової травми, перелому склепіння основи черепа, забою головного мозку важкого ступеня, гострої епідуральної гематоми лівої скроневої ділянки, які відносяться до тілесних ушкоджень тяжкого ступеня важкості (а.с. 20).

Висновком судово-медичної експертизи № 218-Е від 19.01.2007 року підтверджено, що у ОСОБА_6 внаслідок дорожньої транспортної пригоди виявлені тілесні ушкодження у вигляді: множинних переломів основи черепа, забою головного мозку середньої ступені, ускладнених пневмоцефалгією, які відносяться до тілесних ушкоджень тяжкого ступеня важкості (а.с. 28).

Висновком судово-автотехнічної експертизи № 187-а від 13 липня 2009 року підтверджено, що ОСОБА_4  порушив п. п. 12.1, 12.2, 12.3 Правил дорожнього руху введених в дію 01.01.2002 року, які знаходяться з технічної точки зору в причинному зв’язку з даною пригодою і при виконанні вимог вказаних пунктів підсудний мав технічну можливість уникнути даної пригоди (а.с. 136-139).

Вина підсудного в вчинені ним даного злочину підтверджується також і іншими матеріалами справи.

На підставі викладеного, аналізуючи всі обставини справи, докази зібрані по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що  у вчиненому ОСОБА_4 є склад злочину, передбачений ст. 286 ч.2 КК України, так як він порушив правила безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, за кваліфікуючою ознакою заподіяння тяжкого тілесного ушкодження.

При визначенні виду та міри покарання підсудному суд відповідно до ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину, його особу, його молодий вік, обставини, що пом’якшують покарання, а саме те що він позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судимий, а також його щире каяття, і активне сприяння розкриттю злочину.

Суд також враховує те, що підсудним відшкодовано як матеріальну так і моральну шкоду потерпілому ОСОБА_6, частково відшкодовано потерпілому ОСОБА_5, а також те, що потерпілі просять суд визначити підсудному покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

З врахуванням тяжкості вчиненого злочину, особи підсудного та інших обставин справи, суд дійшов висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

Потерпілим ОСОБА_5 заявлено цивільний позов до ОСОБА_4 про стягнення з останнього матеріальної шкоди в сумі 30482 гривень 86 копійок, моральної шкоди в сумі 50000 гривень, витрати на правову допомогу в сумі 750 гривень, а всього 81232,86 гривень. Позов підтримано в судовому засіданні потерпілим ОСОБА_5 та його представниками ОСОБА_1 та ОСОБА_2

   Підсудний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_8 в судовому засіданні позов визнали частково, зокрема матеріальну шкоду не визнали з тих підстав, так як вважають що її відшкодували в повному обсязі, а вирішення питання щодо моральної шкоди залишили на розсуд суду.

Враховуючи те, що потерпілим  ОСОБА_9 та його представниками ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні не доведено витрати понесені потерпілим на лікування від дорожньо-транспортної пригоди суд дійшов до висновку відмовити в задоволенні позову в частині стягнення матеріальної шкоди.

        На підставі викладеного, а також беручи до уваги те, що злочинними діями підсудного потерпілому ОСОБА_5 заподіяні моральні страждання і його вина у вчиненому доведена, суд вважає, що позовні вимоги потерпілого щодо стягнення з підсудного моральної шкоди підлягають задоволенню частково.

        З урахуванням характеру та обсягу заподіяних потерпілому моральних і фізичних страждань, наслідків тілесних ушкоджень, майнового стану підсудного,  стан здоров’я останнього та інших обставин, суд визначає розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 15000 грн.

Керуючись ст.ст. 321-324 КПК України, суд,

З А С У Д И В :

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого  ст. 286 ч.2 КК України та обрати міру покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортним засобом  строком на один рік.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом річного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Відповідно до ст.76 КК України зобов’язати ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Позов потерпілого ОСОБА_5 задовольнити частково.

Стягнути з засудженого ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 моральну шкоду в сумі 15000 (п’ятнадцяти тисяч)  гривень, витрати на правову допомогу в сумі 750 (сімсот п’ятдесяти) гривень, а всього 15750 (п’ятнадцять тисяч сімсот п’ятдесят)  гривень.

Стягнути з засудженого ОСОБА_4 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернівецькій області судові витрати в сумі 676 (шістсот сімдесят шість) гривень 08 копійок.

Речові докази по справі: автомобіль НОМЕР_2 повернути  законному володільцю ОСОБА_10; посвідчення водія та талон попередження виданого на ім’я ОСОБА_4 передати в відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи для обслуговування Глибоцького та Сторожинецького районів у зв’язку з позбавленням засудженого цим вироком права керувати транспортним засобом  строком на один рік. (а.с. 51-55, 113,114).

Міру запобіжного заходу відносно засудженого залишити попередню – у вигляді підписки про невиїзд до набрання чинності вироку.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційний суд Чернівецької області, через Глибоцький районний суд на протязі 15 діб з дня його проголошення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація