< Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
31 березня 2010 р. Справа № 2а-3588/10/1870
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Сумській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності та відшкодування 294 грн. 53 коп. матеріальної шкоди та 1700 грн. моральної шкоди ,-
ВСТАНОВИВ:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Сумського обласного військового комісаріату, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Сумській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності та стягнення 294 грн. 53 коп. матеріальної шкоди та 1700 грн. моральної шкоди.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що спір виник внаслідок не виплати відповідачем позивачу суми компенсації втрати частини пенсії (доходу) у зв'язку з порушенням відповідачем строків її виплати.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили: постанова суду чи ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, про закриття провадження в такій справі у зв'язку з відмовою позивача від адміністративного позову або примиренням сторін.
Оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є постанова Зарічного районного суду м. Суми від 23 листопада 2006 року по справі № 2а-615/06 що набрали законної сили, то суд приходить до висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі в частині визнання неправомірними дій та бездіяльності Сумського обласного військового комісаріату та стягнення 294 грн. 53 коп. матеріальної шкоди необхідно відмовити.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частина 2 ст. 21 КАС України вказує, що, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Вимоги позивача в частині відшкодування 1700 грн. моральної шкоди не можуть розглядатися адміністративним судом окремо від вимоги вирішити публічно-правовий спір, а тому у відкритті провадження в адміністративній справі в цій частині також необхідно відмовити, оскільки такі вимоги не належать до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Сумській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності та відшкодування 294 грн. 53 коп. матеріальної шкоди та 1700 грн. моральної шкоди.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя < Список > С.М. Глазько
< з оригіналом згідно >
< Суддя > < Довідник >