Справа № 22 Ц -1336/2008р. Головуючий 1-ї інстанції: Локтіонова О.В.
Категорія- Суддя-доповідач апеляційного суду: Галущенко О.І.
УХВАЛА
24 вересня 2008 р. Судова колегія судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого: Галущенка О.І.
суддів: Колосовського С.Ю.
Шолох З.Л.
при секретарі: Фірсовій Т.В.
за участю:
прокурора - Порошиної Н.Г.
представника
позивача - Стасюка О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Миколаєві цивільну справу за
апеляційною скаргою
прокурора Миколаївської області на ухвалу Жовтневого районного суду Миколаївської області від 22.04.2008 р, постановлену за
позовом
Регіонального відділення Фонду державного майна України ( далі -РВ ФДМУ) до Миколаївського об'єднання оздоровчих підприємств ( далі -«Миколаївсільгоспздравниця») і ОСОБА_4 про визнання недійсним договору купівлі- продажу нерухомого майна,
встановила:
18.12.2007 р. РВ ФДМУ звернувся з позовом до об'єднання «Миколаївсільгоспздравниця» і ОСОБА_4 про визнання недійсним договору купівлі- продажу нерухомого майна..
Ухвалою Жовтневого районного суду Миколаївської області від 22.04.2008 р. постановлено про закриття провадження у справі з мотивів підвідомчості цього спору господарському суду.
В апеляційній скарзі прокурора, до якої приєднався позивач, ставиться питання про скасування ухвали, з посиланням на її незаконність.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановлюючи оскаржувану ухвалу, суд виходив з того, що позовною заявою позивач порушує спір між суб'єктами підприємницької діяльності, який за характером правовідносин є господарським.
Проте, з таким висновком суду погодитись не можна, оскільки до нього він прийшов з порушенням закону.
Так, із змісту оспорюваного договору купівлі-продажу вбачається, що він є цивільно-правовою угодою, з якої у продавця припиняються, а у покупця виникають права і обов'язки власника відчужуваного об'єкту права власності.
Укладаючи таку угоду ОСОБА_4 діяла в межах дієздатності фізичної соби, оскільки з договору не вбачається, що він укладався нею як суб'єктом господарювання та за рахунок коштів від здійснення підприємництва.
Укладена сторонами угода не торкається їх підприємницької діяльності, а тому немає підстав вважати, що спір про визнання цієї угоди недійсним виник з господарських правовідносин та має розглядатися господарським судом.
Встановлене свідчить про невідповідність висновків оскаржуваної ухвали вимогам норм процесуального права та є підставою для її скасування у відповідності з приписами п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України, з поверненням справи на новий розгляд.
Керуючись ст. 303, 307, 312, 314-315 ЦПК України, судова колегія
ухвалила:
Апеляційну скаргу прокурора Миколаївської області - задовольнити.
Ухвалу Жовтневого районного суду Миколаївської області від 22.04.2008 p.- скасувати, а матеріали справи повернути на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але з цього часу на протязі двох місяців може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.