Справа №2-2855/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/попереднього судового засідання/
29 липня 2008 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Костюк Л.О.
при секретарі Гривко А.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Юдіти Йосипівни в інтересах ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась з зазначеним позовом до ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому вказала, що її батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_2 Юдіта Йосипівна перебували в шлюбі, зареєстрованого 8 червня 1990 року в відділі реєстрації актів громадянського стану Шевченківського району м. Києва. Від шлюбу мають двох дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 Так як подружнє життя не склалось 27 червня 1995 року шлюб було розірвано, після розірвання шлюбу батько виїхав на постійне місце проживання в Республіку Словенію м. Любляна, вул. Якчева, 40, де 16 червня 2007 року і помер. Після його смерті відкрилась спадщина на 1/4 частину квартири № 56, яка розташована в м. Бровари по вул. Короленка, буд. № 61, житловою площею 16, 2 кв.м., загальною площею 30, 46 кв.м. Позивачка являється спадкоємцем першої черги за законом на майно померлого батька, крім неї ще її неповнолітній брат ОСОБА_3, який не заявляв про відмову від спадщини.
Після смерті батька в установлений законом строк до Броварської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не зверталась, так як вона та її мати ОСОБА_2, яка діє в інтересах неповнолітнього брата, дізнались про смерть батька лише 2 вересня 2007 року від друзів батьків, коли ті повернулись з відпочинку по Хорватії. Крім того, для звернення з заявою про прийняття спадщини до нотконтори позивачці потрібне було свідоцтво про смерть батька. Отримати його з Республіки Словенія, м. Любляна позивачка, незважаючи на чималі зусилля не могла, це виявилось дуже проблематичним.
В лютому 2008 року позивачка повторно звернулась в Посольство України Республіки Словенія, по питанню встановлення дати смерті батька та отримання свідоцтва про смерть для подання заяви про прийняття спадщини до нотконтори, лише в кінці травня 2008 року надійшла письмова відповідь з Посольства України Республіки Словенія та дублікат свідоцтва про смерть на ім'я ОСОБА_4.
В червні 2008 року позивачка звернулась з заявою про прийняття спадщини до Броварської міської державної нотконтори, проте державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, так як позивачкою було пропущено 6-ти місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутись до суду.
Позивачка вважає, що прийняла спадщину шляхом фактичного користування спадковою квартирою, повністю сплачує комунальні послуги за квартиру, тобто фактично вступила в управління та володіння спадковим майном. В зв'язку з вищевикладеним вважає, що строк на прийняття спадщини пропущений з поважних причин.
Просить визначити їй додатковий строк в два місяці з дня набрання рішення законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 16 червня 2007 року.
В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила задовольнити позов в попередньому судовому засіданні.
В попередньому судовому засіданні відповідачка позов визнала, не заперечувала проти задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
Суд, враховуючи те, що сторонам роз'яснено про наслідки визнання позову в попередньому судовому засіданні, приходить до висновку, що позовна заява не порушує законних прав, свобод та інтересів інших осіб і підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 1241, 1261, 1272 ЦК України, ст.130, 214-215, 223 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
позов задовольнити.
Встановити додатковий строк ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_4, для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4, який помер 16 червня 2007 року терміном на два місяці з дня набрання рішення законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення протягом 10 днів може бути подана заява про оскарження, а протягом 20 днів апеляційна скарга до апеляційного суду Київської області через міськрайсуд.