Справа № 2-162/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2010 р. м.Буськ, Львівська область
Буський районний суд Львівської області в складі:
головуючої - судді Шендрікової Г.О.
при секретарі - Дутка С.І.
з участю позивача ОСОБА_1,
з участю відповідачки ОСОБА_2
представника позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буську Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів , -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, які присуджено за рішенням Буського районного суду Львівької області від 06.05.2009 року до стягнення з нього в користь ОСОБА_2 на утримання 2-х дітей ОСОБА_4 – 08.05.2001 р.н та ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_1 по 500 грн. на кожну дитину до їх повноліття.
В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_1 зазначає, у жовтні 2009 року потрапив у ДТП і отримав значні травми, внаслідок чого було нанесено збитки його здоров"ю і матеріальному становищу. Призначено щоденне лікування на яке витрачає значні кошти і тому не має можливості сплачувати в користь відповідачки по 500 гривень аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей. Також піклується про своїх батьків, які перебувають на пенсії. Просить суд постановити рішення, яким зменшити розмір аліментів присуджених до стягнення з нього щомісячно в користь ОСОБА_2 на утримання 2-х дітей ОСОБА_4 – 08.05.2001 р.н та ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_1 по 500 грн. на кожну дитину, присудивши стягнення в розмірі 30% від прожиткового мінімуму на одну особу на кожну дитину.
Представник позивача ОСОБА_3 підтримала позовні вимоги свого довірителя.
Відповідачка ОСОБА_2 заперечила проти задоволення позову. Суду пояснила, що діти проживають з нею, всі витрати на дітей вона несе сама вже з жовтня 2009 року. Заробітня плата в неї становить з усіма надбавками 1066 гривень 50 копійок щомісячно. Так як заробітня плата є невеликою, а постійні витрати на кожну дитину щомісяця виходять біля 1000 гривень з врахуванням витрат на дитячий садочок, школу, щоденне харчування, сезонний одяг, канцелярські товари, книжки, відвідування гуртків старшою дитиною ОСОБА_4 – танців та додаткових занять з вчителями. Також меньша донька ОСОБА_5 знаходиться під постійним наглядом лікарів-онкологів, що також є великими матеріальними затратами на лікарів та ліки. Сама відповідачка також постійно хворіє, проходить курс лікування ліками.
Вислухавши пояснення сторін, представника позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Згідно повідомлення Тернопільського міського центру зайнятості (а.с. 3) позивач ОСОБА_1 за пошуком роботи не звертався.
Згідно виписки картки стаціонарного хворого ОСОБА_1 знаходився на лікуванні в Тернопільській комунальній лікарні № 2 в період з 28.01.2010 року по 09.02.2010 року.
Позивач зазначив, що на його утриманні знаходяться батьки, однак в судовому засіданні було встановлено, що мама ОСОБА_6 з вітчимом ОСОБА_7 проживають окремо від позивача, отримують пенсію.
В судовому засіданні було встановлено, що позивач проживає окремо від батьків з новою дружиною, з якою зареєстрував шлюб 07.02.2009 року, спільних дітей не має. На лікування позивач щомісяця витрачає на ліки близько 3000 гривень, які як він сам зазначив, йому оплачує його нова дружина.
Відповідно до ст.182 СК України:
1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до ст.183 СК України:
1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Згідно зі ст.192 СК України:
1. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Відповідачкою представлені документи про свій щомісячний дохід (який додано до матеріалів справи), який складає 1066 грн. 50 копійок, витрати на оплату дитячого садочка "Лелеченя", який відвідує молодша дитина за період з липня 2008 року по грудень 2009 року складає 1821 гривня (довідка додана до матеріалів справи), представлені в судовому засіданні касові чеки на продукти та одяг дітей, довідки з дитячих магазинів, які додані до матеріалів справи під час судового засідання, також заслуговують на увагу суду та підтверджують витрати на дітей.
На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що слід відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1, з тих підстав, що зменшення розміру аліментів поставить дітей в скрутне матеріальне становище, що потягне за собою погіршення стану здоров"я дітей, в неможливості відвідування дитячого садочка меншої дитини ОСОБА_5, не відвідування старшої дитини ОСОБА_7 гуртків, що також вплине на розвиток дитини. Суд також бере до уваги той факт, що менша дитина ОСОБА_5 знаходиться під постійним наглядом лікаря-онколога, що також при відсутності коштів на лікування дитини може потягнути непередбачувані наслідки для життя та здоров"я дитини.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України ст.ст. 10, 60, 88, 174, 213-215, 367 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення суду і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги .
Суддя: Шендрікова Г.О.
Оригінал рішення.