Справа № 2-459/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.03.2010 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді: Кухар С.В.,
при секретареві: Шол М.Д.
за участю представника позивача ОСОБА_1
за участю представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання №5» до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по технічному обслуговуванню будинків і прибудинкової території, за комунальні послуги ,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернулась до суду з вищевказаними позовними вимогами. В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено, що відповідач зареєстрований та мешкає у квартирі АДРЕСА_1. Зазначена квартира є власністю відповідача та розташована у будинку, який знаходиться на балансі КП «ВРЕЖО № 5». Відповідач зобов’язаний своєчасно вносити плату за технічне обслуговування будинку та прибудинкової території і комунальні послуги, але у зв’язку із несвоєчасною сплатою зазначених платежів, за період з 01.01.1999 року по 01.01.2009 року за відповідачем утворилась заборгованість в розмірі 2879,62 грн., яку представник позивача просив суд стягнути з відповідача на користь КП «ВРЕЖО №5» .
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги, надавши пояснення, аналогічні викладених у позовній заяві, просила стягнути заборгованість за період з 01.05.2006 року по 01.01.2009 року в розмірі 2879,62 гривень. Також просила стягнути судові витрати з відповідача.
Відповідач позовні вимоги не визнала повністю, надавши до суду розрахунок нарахованих та сплачених платежів за комунальні послуги та платежів за технічне обслуговування будинків та прибудинкової території.
Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що відповідно до ст.. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється 3 роки, заборгованість розрахована всупереч ст.. 256 ЦК України, згідно якої позовна давність – це строк у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Вказав, що заборгованість відповідача розрахована з 1999 року, а це суперечить ЦК України. Щодо стягнення заборгованості за технічне обслуговування будинків та прибудинкової території, вказав, що вона розрахована з 2002 року, що також суперечить строкам позовної давності. Зазначив, що відповідач не мав можливості з’ясувати яка заборгованість є квартирною оплатою, а яка за технічне обслуговування будинків та прибудинкової території. Відповідно до п. 13 «Правил користування приміщеннями жилих будинків та при будинкових територій», затверджених наказом КМ України від 17.05.2005 року співвласники будинку укладають договір на участь в витратах на утримання будинку та прибудинкових територій. Вказав, що відповідач не укладав вищевказаного договору з позивачем. Просив в позові КП ВРЕЖО-5 відмовити повністю.
Вислухавши пояснення сторін, представника відповідача та дослідивши інші докази, що є у матеріалах справі, суд вважає, що позов КП «ВРЕЖО №5» підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно довідки ЖЕД № 53 відповідач зареєстрований та мешкає у квартирі АДРЕСА_2. Зазначена квартира є власністю відповідача та розташована у будинку, який знаходиться на балансі КП «ВРЕЖО №5». Відповідач зобов’язаний своєчасно вносити плату за технічне обслуговування будинку та прибудинкової території і комунальні послуги, але у зв’язку із несвоєчасною сплатою зазначених платежів, за період з 01.01.1999 року по 01.01.2009 року за відповідачем утворилась заборгованість в розмірі 2879,62 грн.
Дані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.
Згідно п.п. 7 і 10 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572 (в редакції від 25.01.2006 року), встановлено обов’язок своєчасно вносити оплату за комунальні та інші послуги.
Згідно ст. ст. 151 і 162 Житлового кодексу Української РСР, власник та повнолітні члени його сім`ї зобов’язані брати участь у витратах по утриманню квартири і при домової території.
На підставі ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 256 ЦК України, позовна давність – це строк у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Згідно ст.. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю 3 роки. Оскільки позивач повинен був звернутися до суду в межах позовної давності та заборгованість повинна була розрахована з 01.05.2006 року по 01.05.2009 року, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з 1999 року не підлягають задоволенню.
Виходячи з вищевикладеного, позовна заява підлягає частковому задоволенню, оскільки відповідачем фактично сплачені послуги на суму 4115,39 гривень за період 3 01.05.2006 року по 01.05.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 151 і 162 Житлового кодексу Української РСР, ст. 526 Цивільного кодексу України, п.п. 7 і 10 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572 (в редакції від 25.01.2006 року), а також ст. ст. 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Цивільний позов Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання №5» задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання №5» (р/р №26006036550004 в АКБ «Індустріалбанк», МФО 313849, код ОКПО 05465169), заборгованість за комунальні послуги в розмірі 258 грн. 24 коп. та по квартирній платі в розмірі 48 грн. 57 коп., а всього на загальну суму 306 грн. 81 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави в розмірі 51 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 інформаційно-технічне забезпечення з розгляду справи на користь держави в розмірі 120 грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подання апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою на протязі 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя: С.В. Кухар