Справа № 1-688/2008 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2008 року Тернопільській міськрайонний суд Тернопільської області у
складі:
головуючого судді Іващенка О.Ю.
при секретарі Павлюк О.М.
за участю прокурора Клим М.М.
захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Миколаїв, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, працюючого робітником у ПП ОСОБА_3, жителя АДРЕСА_1, раніше несудимого,
за ч.2 ст.307 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 17 червня 2008 року близько 19.00 год., перебуваючи на території парку «Національного відродження», що у м. Тернополі, біля лавок для сидіння, що розташовані неподалік сцени «Співочого поля», знайшов полімерний пакет, в якому знаходилась суха подрібнена речовина рослинного походження. Зрозумівши, що даною рослинною масою є подрібнена солома маку, ОСОБА_2, знаючи що вона являється наркотичним засобом, вирішив її привласнити, з метою подальшого збуту особам, які вживають наркотики та незаконного отримання наживи. З цією метою ОСОБА_2 пішов на залізничний вокзал ст. Тернопіль, де підійшов до одного з кіосків, які знаходяться на території «Привокзального майдану» у м. Тернополі запропонувавши продавцю ОСОБА_4, яка на той момент знаходилась на своєму робочому місці в кіоску, придбати у нього наркотичний засіб - макову солому, за 100 грн. У свою чергу ОСОБА_4 відмовилася придбати у підсудного вказану макову солому, після чого ОСОБА_2, направився в сторону перону залізничного вокзалу ст. Тернопіль, щоб знайти інших осіб, які б можна було збути даний наркотичний засіб.
У цей же день близько 22.30 год. ОСОБА_2 було затримано працівниками міліції, на території залізничного вокзалу ст. Тернопіль та у присутності понятих виявлено та вилучено у приміщенні чергової частини міліції ЛВ на ст. Тернопіль, чорний пропіленовий пакет, в якому знаходилась суха подрібнена речовина рослинного походження, яка згідно висновку фізико-хімічної експертизи є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою, масою у перерахунку на суху речовину 61, 52 гр., яку підсудний незаконно придбав та зберігав при собі з метою подальшого збуту.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого злочину визнав повністю та показав, що приблизно у червні 2008 року у вечірній час, він знаходився у м. Тернополі на «Співочему полі», що в парку «Національного відродження», де біля лавок знайшов поліетиленовий пакет чорного кольору, у якому знаходилася загорнута в кульок подрібнена речовина рослинного походження, як він зрозумів макова соломка. Про те, як саме виглядає макова соломка, він
знав від своїх знайомих, кого саме не пригадує. Знайдену макову соломку він залишив собі, вирішивши її продати та заробити гроші, оскільки на той час у нього був скрутний матеріальний стан. Приїхавши у цей же день на залізничний вокзал ст. Тернопіль, він підійшов до одного з кіосків та запропонував продавцю, жіночої статі придбати у нього макову соломку за 100 грн., на що остання відмовилася. Після цього, він пішов по території залізничного вокзалу ст. Тернопіль, маючи намір у подальшому збути макову соломку, тримаючи її при собі. У цей час, його затримали працівники міліції, які в приміщенні відділення міліції, вилучили у нього у присутності понятих макову соломку, яку він не встиг збути. Будь-яких претензій до працівників міліції, щодо затримання та вилучення наркотику, він не має. Незаконних методів працівники міліції до нього не застосовували. Тоді ж, працівниками міліції було проведено зважування вилученої макової соломки. Він погоджується із тим, що у нього було виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб - макову солому в кількості 61, 52 гр.
У вчиненому він щиро розкаюється, просить його суворо не карати та не позбавляти волі, урахувати, що за станом здоров»я він не підлягає призову в армію та те, що у нього в сім»ї померла мати.
Крім власного визнання вини, підсудний ОСОБА_2 повністю погодився зі всіма доказами по кримінальній справі, що були зібрані під час досудового слідства і підтверджують його винність у вчиненні злочину, згідно пред'явленого обвинувачення, відмовившись від їх дослідження під час судового розгляду, відповідно до ст. 299 КПК України.
Таким чином, проаналізувавши вищевказані обставини та досліджені докази суд, приходить до переконання про доведеність вини підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину та вважає, що органами досудового слідства його дії кваліфіковано вірно за ч.2 ст.307 КК України, як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, особливо небезпечних наркотичних засобів.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2, суд відповідно до вимог ст.65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу винного, конкретні обставини справи та вважає, що йому слід призначити покарання в межах санкції статті обвинувачення у виді позбавлення волі.
При цьому, суд, враховує, як обставини, що пом»якшують покарання підсудного, зокрема те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, повністю визнав свою вину, у вчиненому щиро розкаявся, а також враховує відсутність негативних наслідків злочинних дій підсудного.
Аналізуючи вищенаведене, суд, прийшов до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_2 можливі без його ізоляції від суспільства, а тому, вважає за можливе застосувати ст.75 КК України, звільнивши підсудного від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, оскільки виправлення підсудного можливе без відбування покарання.
Приймаючи рішення про звільнення підсудного ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, з встановленням йому іспитового строку, у порядку визначеному ст.75 КК України, суд, взяв до уваги те, що підсудний вперше притягується до кримінальної відповідальності і є не судимим, повністю визнав свою вину, у вчиненому щиросердечно розкаявся, його позитивні характеристики з місця роботи та проживання, те, що підсудний має постійне місце роботи і працює, а також урахував конкретні обставини справи, зокрема відсутність негативних наслідків злочинних дій підсудного. Вищевказані обставини дають підстави суду вважати, що виправлення та перевиховання ОСОБА_2 можливі без відбування покарання, з встановленням йому іспитового строку.
Водночас, суд, вважає, що з метою забезпечення належної поведінки ОСОБА_2 у період дії іспитового строку, відповідно до ст.76 КК України, на нього слід покласти наступні обов»язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-
виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з»являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
У силу ст.77 КК України, суд, не призначає ОСОБА_2 додаткове покарання, передбачене ч.2 ст.307 КК України у виді обов»язкової конфіскації майна, як особі, яка звільняється від відбування покарання з випробуванням.
Запобіжний захід підсудному ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити попередній - підписку про невиїзд з місця постійного проживання.
По справі є судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи (висновок №2-927/08 від 09.07.2008 року) в сумі 140, 76 грн., які суд, вважає слід стягнути з ОСОБА_2 у користь НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області, оскільки вони виникли у зв»язку із проведенням експертизи речових доказів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України і призначити йому за цією статтею покарання у виді 5 (п»ять) років позбавлення волі, без конфіскації майна.
Відповідно до ст.75 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому 1 (один) рік іспитового строку.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_2, відповідно до ст.76 КК України в період дії іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Обраний ОСОБА_2 запобіжний захід, до набрання вироком законної сили, залишити попередній - підписку про невиїзд з місця постійного проживання.
Стягнути із засудженого ОСОБА_2 судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи (висновок №2-927/08 від 09.07.2008 року) в сумі 140, 76 грн., у користь НДЕКЦ при УМВСУ в Тернопільській області ( Код 24524727, Банк одержувача: УДК в Тернопільській області, МФО 838012, р/р 35221003000215).
Речові докази: пакет чорного кольору, з маковою соломою в кількості 61, 52 гр., що знаходиться в камері зберігання речових доказів ЛВ на ст. Тернопіль (квитанція № 000232 від 28.07.2008 року) - знищити, після набрання вироком законної сили.
На вирок може бути подана апеляція на протязі 15 діб з моменту його проголошення, до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.