ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" липня 2006 р. Справа № АС-29/329-06
вх. № 8382/5-29
Суддя господарського суду Харківської області Тихий П.В.
за участю секретаря судового засідання Мазур Т.В.
представників сторін :
позивача - Козуб О.І.
відповідача - Строєва О.Є.
по справі за позовом
ТОВ фірма "Нортон", м. Х-в
до Регіональне управління Департаменту з питань Адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Харківській області, м. Харків
про визнання нечинним рішення
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Фірма "Нортон" звернулося до суду з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту з питань Адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Харківській області про визнання нечинним рішення №120-7 від 04.07.06 про відмову в видачі ліцензії.
Відповідач проти позову заперечує.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд, встановив, що позивач звернувся до відповідача з заявою про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в магазині, який знаходиться за адресою : м.Харків, вул.Пушкінська, 79/1. Приміщеннями за вказаною адресою Позивач користується на підставі Договору суборенди № б/н від 01.01.2006р., укладеному з ТОВ „Гармонія", яке їх орендує у Національного технічного університету „Харківський політехнічний університет" /надалі - НТУ ..ХПГ/ згідно Договору оренди № 166 від 01.11.2001р.
Орендовані Позивачем приміщення знаходяться в гуртожитку НТУ „ХПІ". Саме з посиланням на цю обставину Відповідач виніс оскаржуване Рішення № 120-7 від 04.07.2006р. про відмову Позивачу у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідач свої рішення обґрунтовує тим, що ст.15-3 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлені обмеження щодо продажу алкогольних напоїв у приміщеннях та на території навчальних закладів, до яких на думку Відповідача належать і гуртожитки, так як ст.63 Закону України „Про освіту" визначено, що матеріально-технічна база закладів освіти та установ, організацій системи освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності.
Позивач не погоджується з твердженням Відповідача та вважає, що обмеження, встановлені законодавством щодо продажу алкогольних напоїв, стосуються виключно приміщень та територій навчальних закладів, а Відповідач помилково надає розширене тлумачення цим термінам, ототожнює їх з терміном „матеріально-технічна база закладів освіти", який, як видно із Закону України „Про освіту", включає всі матеріальні цінності, навіть транспортні засоби.
І саме у зв'язку з помилковим тлумаченням терміну „приміщення та територія
навчального закладу" Відповідач відносить до них і будівлю гуртожитку де розташовані орендовані Позивачем приміщення.
Згідно ст.1 Закону України „Про освіту" навчальний заклад - це освітній, освітньо-науковий заклад, який заснований та діє відповідно до законодавства про освіту і забезпечує навчання, виховання та професійну підготовку осіб відповідно до їх покликання, інтересів, здібностей та нормативних вимог у галузі вищої освіти, а також здійснює наукову та науково-технічну діяльність.
Таким чином вищезазначена діяльність може відбуватись лише при проведенні навчального процесу, який у відповідності із п.2.2 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого Наказом Міністерства освіти України Л'еібі від 02.06.1993р., здійснюється навчальними підрозділами вищого навчального закладу. У зв"язку з цим вважаємо, що будівля гуртожитку не є навчальним підрозділом, так як в ньому не здійснюється навчальний процес. У відповідності із ст.6 Житлового Кодексу України гуртожитки належать до жилих будинків, які згідно ст.127 використовуються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що гуртожиток не належить до приміщень навчального закладу НТУ „ХПІ", у зв'язку з чим на нього не можуть поширюватись обмеження щодо торгівлі алкогольними напоями, а відповідно у Відповідача не було правових підстав для прийняття оскаржуваного рішення щодо відмови Позивачу у видачі ліцензії. Додатковим фактичним підтвердженням позиції Позивача є те, що Відповідачем вже видавалась аналогічна ліцензія на той же самий об'єкт торгівлі 17.07.2005р. із строком дії з 10.07.2005р. до 10.07.2006р.
За таких обставин, суд, визнав позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 163 , 186 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати нечинним рішення Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Харківській області № 120-7 від 04.07.2006р.
Зобов'язати Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Харківській області видати Товариству з обмеженою відповідальністю „Фірми „Нортон" (м. Харків, пр. Леніна, 38, код 21198176) ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в магазині, що знаходиться в м.Харкові, вул.Пушкінська, 79/1.
Судові витрати покласти на позивача.
Постанова набирає законної сили протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі (14.07.2006 року), якщо протягом цього строку до суду не надійде заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги. У випадку надходження заяви про апеляційне оскарження та ненадходження апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через двадцять днів з дня одержання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена учасниками судового процесу та особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права,свободи,інтереси чи обов'язки, до Харківського апеляційного господарського суду шляхом подання у десятиденний термін (з 14.07.2006 року) заяви про апеляційне оскарження та подальшого подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тихий П.В.