Судове рішення #8611374

Справа № 2-2694/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                                                         

   

18 березня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:    

головуючого судді                       Борисової О.В.

при секретарі                           Іващенко Ю.С.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні  в м. Києві цивільну справу за позовом Оболонської районної  у м. Києві державної адміністрації в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа: служба у справах дітей  Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, -

 

В С Т А Н О В И В:

  Орган опіки та піклування Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернувся  до Оболонського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.

  За час перебування у шлюбі громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_4 народилися діти: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1  та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2

  Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, 26.07.2002 р. шлюб між  ОСОБА_2 та ОСОБА_4 розірвано.

   Малолітні діти перебувають на обліку служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.

  Вихованням дітей займається їх бабуся ОСОБА_5, батьки дітей ухилилися від виконання своїх батьківських обов’язків, зовсім не займаються вихованням дітей.

   Батько дітей ОСОБА_2, тривалий час проживає в м. Києві, участі у вихованні та утриманні малолітніх дітей не приймає, виявив бажання відмовитися від них, що підтверджуються його заявою.

  В зв*язку з чим позивач просить суд позбавити відповідача батьківських прав щодо його малолітніх дітей.

   В попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити.

   Відповідач ОСОБА_2  в  попередньому судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти позбавлення його батьківських прав.

   Третя особа: Служба у справах дітей Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації  в судове засідання не з’явилась, про день та час розгляду справи повідомлялась належним чином. Суд вважає можливим розглядати справу відсутності третьої особи.      

   Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача,  дослідив матеріали справи та давши оцінку доказам в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

   Відповідач ОСОБА_2 є батьком неповнолітніх дітей: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2  

   Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 перебувають на обліку служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Вихованням дітей займається їх бабуся ОСОБА_5, батьки дітей ухилилися від виконання своїх батьківських обов’язків, зовсім не займаються вихованням дітей.

   Судом встановлено, що відповідач тривалий час проживає в м. Києві, участі у вихованні та утриманні малолітніх дітей не приймає, виявив бажання відмовитися від них, що підтверджуються його заявою та поясненнями.

   За інформацією Чортківської загальноосвітньої школи-інтернату від 11.01.2010р. №01, батько дітей ОСОБА_2 не цікавиться навчанням та вихованням ОСОБА_1, ОСОБА_2, жодного разу в школу не приходив.

   З висновку Чортківської районної державної адміністрації Тернопільської області №01-187\01-14 від 27.01.2010р. вбачається, що позбавлення відповідача батьківських прав відносно його неповнолітніх  дітей: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 є доцільним.  

   Згідно ст.164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дітей.

   Судом встановлено, що відповідач ухилився від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дітей і тому згідно ст.164 СК України останній повинен бути позбавлений батьківських прав.

   На підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і тому підлягають задоволенню.      

   Керуючись ст.ст.10, 11, 15, 60, 130, 169, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст.164, 165,166 СК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

   Позов Оболонської районної у м.Києві державної адміністрації задовольнити.

   Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м. Києва батьківських прав відносно дітей: сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та дочки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

   Зобов’язати відділ РАЦС Оболонського РУЮ у м. Києві внести відповідні зміни в актовий запис № 237 від 13.02.1996 року про  народження ОСОБА_1, складений відділом РАГСу Мінського району м. Києва та в актовий запис № 17 від 22.12.2004 року про народження ОСОБА_2, складений відділом РАЦСу Чортківського РУЮ Тернопільської області.

   Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 08 грн.50 коп. державного мита та 120 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення.

   Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

   Заяву про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.

       

    Суддя                                          О.В.Борисова                                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація