Судове рішення #8610665

копія                                                                              

                                                                                Справа № 2 - 5570/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

1.   квітня  2010 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді                             Савицького О.А.

при секретарі                                   Дикому Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої ушкодженням здоров’я,

ВСТАНОВИВ:

            12.10.2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про відшкодування з ОСОБА_2 матеріальної та моральної шкоди. Свої вимоги позивачка мотивує тим, що 23.11.2008 року відповідач з необережності завдав їй тілесні ушкодження середньої тяжкості. Постановою Шевченківського районного суду м.Києва від 10.08.2009 року ОСОБА_2 було звільнено від кримінальної відповідальності за ст. 128 КК України на підставі Закону України «Про амністію». В результаті отриманих позивачкою тілесних ушкоджень з вини відповідача, їй було завдано матеріальної шкоди на суму 3561,27 грн., що складається з витрат на її лікування та витрат на додатковий догляд її малолітньої дитини, який пов’язаний з погіршенням її стану здоров’я та вживання у зв’язку з цим ліків, а також неправомірними діями відповідача позивачка вважає, що їй було завдано моральної шкоди в розмірі 20000 грн..

    В судовому засіданні представник позивачки позов підтримав, просив задовольнити його в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, вважає розмір заявлених  позивачкою вимог необґрунтованим та недоведеним. Пояснив, що він пропонував виплатити позивачці в позасудовому порядку 1000 грн. але вона відмовилася.

Перевіряючи обставини справи судом встановлено, що 23.11.2008 р. в комунальній квартирі АДРЕСА_1 під час бійки, яка виникла між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_2 з необережності завдав тілесні ушкодження середньої тяжкості ОСОБА_1, яка намагалася зупинити бійку, а саме зламав їй нижню щелепу.

За вказаним фактом, відносно ОСОБА_2 було порушено кримінальну справу за звинуваченням його у вчиненні злочину передбаченому ст. 128 КК України.

Постановою Шевченківського районного суду м.Києва від 10.08.2009 року ОСОБА_2 було звільнено від кримінальної відповідальності за ст. 128 КК України на підставі п.«В» ст. 1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, а провадження в кримінальній справі закрите.

Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ч.1 ст. 1195 ЦК України, фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров»я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

Відповідно до наданих позивачкою до позовної заяви фінансових та розрахункових документів на придбання ліків, які знадобилися для лікування отриманих нею травм з вини відповідача, а також на придбання товарів для годування її грудної дитини, оскільки через вживання нею ліків вона не могла кормити її грудним молоком, позивачці було завдано збитків на суму 3561,27 грн..

За таких обставин, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що з вини відповідача позивачці було ушкоджено здоров’я, у зв’язку з чим вона понесла витрати на своє лікування та витрати пов’язані з неможливістю годувати грудним молоком свою малолітню дитину, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 3561,27 грн., що підтверджено документально, підлягають задоволенню.

Крім того, згідно ст.ст. 23, 1167 ЦК України, суд вважає, що позивачці з вини відповідача також було завдано моральної шкоди, оскільки у зв’язку з ушкодженням здоров’я позивачка зазнала, як фізичних страждань, у неї було зламано верхню щелепу, так і моральних, оскільки у зв’язку із вказаною травмою було порушено нормальний уклад її життя, а також вживання медичних препаратів, унеможливило грудне вигодовування її малолітньої дитини. Враховуючи характеру правопорушення відповідача по відношенню до позивачки, глибину її фізичних та душевних страждань, позбавлення можливості реалізації своїх життєвих планів, ступеня вини відповідача, а також з урахуванням інших обставин справи, розміру завданого матеріального збитку, тривалості порушеного права позивачки, суд визначає розмір моральної шкоди, що підлягає відшкодуванню з відповідача в розмірі 2000 грн..

Крім того відповідно до ст.ст. 79, 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь позивачки судові витрати: судовий збір в сумі 8,5 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 15 грн., а всього разом на користь позивача підлягає до стягнення з відповідача 3584,77 грн. та 2000 грн. на відшкодування моральної шкоди. Також  з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 51 грн..

Керуючись ст.ст. 22, 23, 1166, 1167, 1195 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 79, 88, 169, 212 – 215, 223, 294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої ушкодженням здоров’я задовольнити частково.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 3584 (три тисячі п’ятсот вісімдесят чотири) грн. 77 коп. та 2000 (дві тисячі) грн. на відшкодування моральної шкоди.

    В іншій частині позов задоволенню не підлягає.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн..

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення  може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

  Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація