Судове рішення #8605869

Суддя  1-ї   інстанції Курдюков В.М.В.     Суддя  доповідач  Бондар М.С.

28   серпня  2008  року     Справа   №  22-2828

УХВАЛА

Іменем     України

Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючий - суддя: Кочеткова І.В., судді:  Бондар М.С, Гончар О.С. секретар - Белимелко С.В.

при участі:      прокурора -     адвоката -

розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу  за

апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Токмакського районного суду Запорізької області від 03.06.2008 року у справі за позовом Токмакського міжрайонного прокурора про скасування рішення третейського суду, -

встановила  :

У березні 2008 року Токмакський міжрайонний прокурор Запорізької області в інтересах Запорізької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 та ОСОБА_2 про скасування рішення постійно діючого третейського суду при українській товарній біржі, "Українська Товарна Біржа" від 31.08.2007 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання угоди дійсною.

Рішенням Токмакського районного суду Запорізької області від 03.06.2008 року позов задоволено.

У ОСОБА_2, посилаючись на те, що суд неправильно застосував норми процесуального та матеріального права, просив скасувати зазначене рішення і ухвалити нове про відмову в задоволені позову.

Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга підлягає частковому задоволенню,  з таких підстав.

Відповідно до п. 6 ст.311 ЦПК рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто з порушенням правил виключної підсудності.

Як вбачається з матеріалів справи прокурор оспорює законність рішення третейського суду і третейської угоди, щодо договору купівлі-продажу нерухомого майна по АДРЕСА_1.

Статтею 2 ЦПК передбачено, що цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України та Цивільного Процесуального Кодексу.

Отже з огляду на викладене та норм ст.114 ЦПК такі справи розглядаються судом за місцем знаходження майна.

Оріхівська бухта розташована в межах територіальної підсудності Комунарського районного суду м.Запоріжжя.

Суд першої інстанції не врахував зазначене і вирішив справу з порушенням правил підсудності.

Виходячи з наведеного рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.

Керуючись ст.307, 311, 313, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила  :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Рішення Токмакського районного суду Запорізької області від 03.06.2008 року у цій справі скасувати.

Справу направити до Комунарського районного суду М.Запоріжжя для  нового розгляду.

Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання сили ухвали апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація