Справа № 22-ц-951/2009
Головуючий по першій інстанції Крючков І.І.
Доповідач Руснак А.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді Сокола В.С,
Суддів Руснак А.П.Дірюхіної М.А.,
При секретарі Амельченко М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом Славненьської сільської Ради до ОСОБА_2 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, треті особи Роздольненський райвідділ управління земельних ресурсів, перша державна нотаріальна контора м. Євпаторія, ОСОБА_3, за апеляційною скаргою голови Славненьської сільської Ради на рішення Раздольненського районного суду АР Крим від 04 листопада 2008 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Славненьська сільська Рада звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом ОСОБА_4 на земельну ділянку, що розташована по АДРЕСА_1. Позовні вимоги мотивовані тим, що свідоцтво про право на спадщину було видано нотаріусом у супереч містобудівної документації Славненьської сільської Ради, за вищезазначеною адресою розташований будинок ОСОБА_3, у якому той проживає. Також за позовною заявою при оформленні свідоцтва про право на спадщину за заповітом нотаріусом не був витребуваний витяг із реєстру про право власності на земельну ділянку із земельного кадастрового центру, у зв’язку з чим нотаріальна дія була виконана неправильно, в порушення вимог статей 182,1299 ЦК України.
Рішенням суду від 04 листопада 2008 року у задоволенні позову відмовлено. Стягнуто зі Славненьської сільської Ради судовий збір 418 грн. 68 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.
В апеляційній скарзі голова Славненьської сільської Ради просить скасувати рішення суду, позов задовольнити у повному обсязі з посиланням на нез’ясованість судом обставин справи та незастосування судом норм матеріального закону, який підлягав застосуванню.
Заслухавши доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановленого при подачі заяви про прийняття спадщини, відповідач надав нотаріусу державний акт про право власності на землю за №111-КМ 076073, виданий 26.09.96 р. головою Славненьської сільради зареєстрований у книзі запису держаків на право приватної власності за №53, витяг із технічної документації про грошову оцінку земельної ділянки, виданий 05.12.2007 року за № 266, що підтвердило належність спадкодавцю земельної ділянки з зазначенням кадастрового номеру, розміру, місця розташування, цільового призначення та нормативної грошової оцінки.
Встановлюючи зазначені фактичні обставини справи, суд не порушив вимог процесуального закону та правильно послався на відповідність дій нотаріуса положенням ст. 216 Інструкції про порядок виконання нотаріальних дій нотаріусами України, яка передбачає видачу свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, після надання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони чи арешту майна, в тому числі податкової застави за даними відповідних реєстрів.
Надання інших документів не передбачено статтями 1296-1299 ЦК України. Цього не передбачає і Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Тому висновок суду першої інстанції про відмову у позові за недоведеністю позовних вимог, є обґрунтованим та таким, що відповідає обставинам справи та наданим сторонами доказам.
В апеляційній скарзі не наведено доводів, які б спростовували висновки суду, викладені в рішенні.
Підстав для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення колегія суддів не вбачає.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 303,304,308,315,317,319,324,325,327 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Голови Славненьської сільської Ради відхилити. Рішення Раздольненського районного суду АР Крим від 04 листопада 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.