Справа №1-57 за 2007р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 квітня 2007 року Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Ліщинського A.M.
при секретарі - Тхір О.Т.
з участю прокурора - Бачинської О.М.
розглянувши при попередньому судовому засіданні в залі суду м.Мостиська
кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, 30.03.1952р. народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1 та жительки с.Гусаків Мостиського району Львівської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, українки, громадянки України, непрацюючої, раніше не судимої,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Протягом останніх двох місяців до 13.03.2007р., ОСОБА_1 придбавши у невстановлених слідством осіб спирт етиловий, доставляла його до місця свого постійного проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, де протягом вказаного періоду з метою збуту, шляхом змішування його з водою, незаконно виготовляла фальсифіковані алкогольні напої, які з метою отримання грошової винагороди зберігала та збувала в роздріб по місцю свого постійного проживання.
13.03.2007р. біля 17\00 год. ОСОБА_1 по місцю свого постійного проживання збула ОСОБА_2 одну літру виготовленого нею фальсифікованого алкогольного напою - горілки, за що отримала від нього гроші в сумі 10 грн., що було виявлено дільничним інспектором міліції.
ОСОБА_1 в судовому засіданні провину визнала і пояснила, що у зв'язку з важким матеріальним становищем біля двох місяців перед 13.03.2007р. вирішила займатися продажем горілки. Для цього їздила в с.Воютичі Самбірського району, де знаходиться спиртзавод, та де в центрі села у незнайомого мужчини на ім'я Михайло купляла по одній літрі спирту, який дома розбавляла з водою та продавала випадковим людям. 13.03.2007р. одну літру такої горілки продала за 10 грн. незнайомому мужчині, яким, як з'ясувалося, виявився ОСОБА_2. Шкодує про вчинене, більше такою діяльністю не займається. Просить справу відносно неї закрити у зв'язку з дійовим каяттям про, що подала до суду відповідну заяву.
Крім зізнаючих показів ОСОБА_1, її винуватість доводиться такими доказами по справі:
- рапортом ДІМ Мостиського райвідділу міліції ОСОБА_3 про виявлення
13.03.2007р. по місцю проживання ОСОБА_1 факту реалізації нею однієї літри рідини
з характерним запахом алкоголю;
• - протоколом контрольної перевірки від 13.03.2007р.,
• - протоколом добровільної видачі від 13.03.2007р. ОСОБА_2, однієї літри рідини із запахом алкоголю, які він придбав в ОСОБА_1;
• - протоколом добровільної видачі від 13.03.2007р. ОСОБА_1, двох пляшок в яких знаходилась рідина із запахом алкоголю;
• - протоколом добровільної видачі від 13.03.2007р. ОСОБА_1, однієї купюри номіналом 10 грн. серії ЕР №8525501, які вона отримала від ОСОБА_2 за продану йому одну літру виготовленої нею горілки;
• -
• - протоколом огляду цих пляшок та купюри від 22.03.2007р. і постановою про залучення їх до справи в якості речових доказів;
• - висновком судово-хімічної експертизи №356 від 27.03.2007р. із якого слідує, що вилучена рідина є водно-спиртовою сумішшю із вмістом етилового спирту 39, 3 % об'ємних, виготовлена шляхом змішування води та етилового спирту і відноситься до фальсифікованих алкогольних напоїв;
- протоколом огляду місця події та схемою до нього від 13.03.2007р., чим
стверджується час, місце та обставини вчинення злочину.
ОСОБА_1 незаконно придбала з метою збуту, зберігала з цією метою та збула незаконно виготовлені алкогольні напої, а тому її дії вірно кваліфіковано за ч.1 ст.204 КК України.
Суд враховує, що ОСОБА_1 вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, щиро розкаялася у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, позитивно характеризується по місцю проживання, є особою пенсійного віку, згідна на закриття справи у зв"язку з дійовим каяттям.
Приймаючи до уваги наведені обставини в сукупності, суд приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 можливе без застосування покарання, звільнивши її від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, а кримінальну справу слід закрити.
Речові докази: 10 грн., як нажиті злочинним шляхом, передати в дохід держави; одну трохлітрову пластмасову пляшку та дві однолітрові пластмасові пляшки, в яких знаходиться алкогольна продукція - знищити.
Судові витрати слід стягнути з ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.45 КК України, ст.ст.7-1, 7-2, 248 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч.1 ст.204 КК України провадженням закрити, звільнивши її від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, ст.45 КК України.
Речові докази: 10 грн. серії ЕР №8525501, які знаходяться на депозитному рахунку Мостиського РВ ГУМВСУ у Львівській області - конфіскувати в дохід держави; одну трохлітрову пластмасову пляшку та дві однолітрові пластмасові пляшки, в яких знаходиться алкогольна продукція та які зберігаються в камері схову речових доказів вказаного райвідділу міліції - знищити, після вступу постанови в законну силу.
Міру запобіжного заходу, у вигляді підписки про невиїзд, після вступу постанови в законну силу - скасувати.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області судові витрати в сумі 235(двісті тридцять п'ять) грн. 40 коп. за проведення судово-хімічної експертизи по справі.
На постанову протягом 7 діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляцію до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд.