Справа № 2-825/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 люте 2009 р. м. Дніпродзержинськ
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська у складі: судді Дячкова С.В., при секретареві Тур І.В., за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в. інтересах ОСОБА_2 до виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради, третя особа: Третя Дніпродзержинська державна нотаріальна контора «про надання додаткового строку для прийняття спадщини», суд, -
встановив:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, зазначивши, що ОСОБА_2 є онукою ОСОБА_3.
ОСОБА_3 померла 15.01.2008 р.
При житті, ОСОБА_3 24.06.2006 р. склала заповіт, відповідно до якого заповідала ОСОБА_2 усе своє майно.
ОСОБА_2 24.10.2008 р. звернулася з приводу прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 в Третю Дніпродзержинську державну нотаріальну контору, але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на майно померлої у зв'язку із пропуском шестимісячного строку на прийняття спадщини.
Строк для прийняття спадщини ОСОБА_2 пропустила з поважної причини, оскільки проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_3 постійно проживала в м. Дніпродзержинську.
Просила визнати поважними причини пропуску строку для прийняття спадщини та встановити додатковий двомісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, представник відповідача: виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради та представник третьої особи: Третьої Дніпродзержинської державної
нотаріальної контори не з'явилися. Згідно листів, що є в матеріалах справи просять розглянути справу без їх участі.
Згідно ч.1 ст. 12 69 ЦК України - спадкоємець який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий' строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вивчивши матеріали справи і оглянувши в судовому засіданні: постанову державного нотаріуса Третьої' Дніпродзержинської державної нотаріальної контори від 24.10.2008 р. про відмову у вчиненні нотаріальної дії, суд прийшов до висновку про те, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
ОСОБА_2 пропустила строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 з поважних причин, а саме вона проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_3 постійно проживала в м. Дніпродзержинську і тому ОСОБА_2 своєчасно не звернулася з заявою про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 15, 30, 62, 275 ЦПК України, ч.1 ст. 1269, ч.1 ст. 1270, ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Надати ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 протягом двох місяців з моменту набрання чинності рішення суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 6/699/43/15
- Опис: про розірвання шлюбу і стягнення аліментів на утримання дитини у частці
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-825/09
- Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
- Суддя: Дячков С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.11.2015
- Дата етапу: 23.11.2015