Справа № 2-468/2008 p.
Рішення
Іменем України
17 липня 2008 року Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Бойка І.І.
при секретарі Пасько Л.Р.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Теребовля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_1 (дів. Лях) ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить розірвати шлюб між ним та відповідачкою, який було зареєстровано 1 червня 1980 року Опаківською сільською радою Золочівського району Львівської області, актовий запис № 2. Від спільного сімейного життя у них народилося двоє синів, які є повнолітніми. Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що із відповідачкою спільним сімейним життям не проживають із 2000 року. Миритися не бажає. А тому вважає, що сім'я існує формально, зберегти яку неможливо та недоцільно.
Відповідачка ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, однак в матеріалах справи є її заява, у якій вона просить справу слухати у її відсутності, на розірвання шлюбу згідна, миритися не бажає.
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки позовні вимоги в попередньому судовому засіданні визнані відповідачкою. Дані позовні вимоги також доводяться наступним.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу, серія І-СГ № 421591, ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (дів. Лях) ОСОБА_2 1 червня 1980 року уклали шлюб, про що в Книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис за № 2.
Сторони спільним сімейним життям не проживають із 2000 року.
Сім'я існує формально, зберегти яку неможливо та недоцільно.
Відповідно ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього кодексу.
Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з'ясував фактичні взаємини подружжя, обставини подружнього життя, також, було встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 130, 174, 179 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -
вирішив:
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (дів. Лях) ОСОБА_2, який було зареєстровано 1 червня 1980 року Опаківською сільською радою Золочівського району Львівської області, актовий запис № 2.
При видачі свідоцтва про припинення шлюбу в органах РАЦСу стягнути з позивача ОСОБА_1 17 грн. державного мита, а відповідачку ОСОБА_3 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.