Судове рішення #8599379

Справа № 2-296/09

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

20 лютого 2009 року.   Амвросіївський районний суд Донецької області у складі : головуючої       - судді Косенко З.П.,

при секретарі       - Четверик І.Г.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача   - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Амвросіївка справу за позовом ОСОБА_1 до Амвросіївської міської ради Донецької області про визнання права власності на самочинне будівництво,

встановив:

12 січня 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до Амвросіївської міської ради Донецької області про визнання права власності на самочинне будівництво. На обгрунтування своїх вимог позивач вказує, що в 1953 році він почав будівництво будинку по вулиці Першотравневій, 65 в м. Амвросіївка на підставі договору на право будівлі та безстрокового використання земельної ділянки від 21.04.1953 року. 22 травня 1957 року будинок був зареєстрований в бюро технічної інвентаризації під № 3129. На початку семи десятих років позивач самовільно, без дозволу міської архітектури, побудував гараж на земельній ділянці, що виділена йому в користування. В 1998 році позивач приватизував земельну ділянку. Згодом збудував сарай на цій же земельній ділянці, знову ж таки без відповідного дозволу.

На цей час позивач вирішив розпорядитися своїм будинком та прилеглими до нього будовами. Але в Амвросіївському БТІ повідомили, що треба узаконити самочинно збудовані сарай та гараж. Просить врахувати його юридичну необізнаність, і визнати за ним право власності на самочинно збудовані гараж та сарай.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, вказуючи, що через юридичну необізнаність він збудував сарай та гараж, помилково вважав. Що земля виділена йому, і він без дозволу будь-кого має право на будівництво споруд на свій розсуд. Не знав, що для цього необхідний дозвіл місцевих органів. Позивач вказав, що будови знаходяться на його земельній ділянці, не на межі з сусідами, тому ніяким чином не заважають сусідам.

Представник відповідача ОСОБА_2, спеціаліст з юридичних питань виконкому Амвросіївської міської ради, позовні вимоги визнав, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що самочинно збудовані споруди не заважають сусідам. Не порушують їх права та інтереси. Зважаючи на юридичну необізнаність позивача, його вік, вважає за можливе визнати право власності за ним на самочинно збудовані гараж та сарай.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обгрунтованими, і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 376 ч. 1 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотним порушенням будівельних норм і правил. Частина 5 цієї статті передбачає, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки по вулиці Першотравневій, 65 в м. Амвросіївка на підставі державного акту на право власності 1-ДН № 165438 від 17.06.1998 року. В 70-х роках позивач на земельній ділянці за вказаною вище адресою збудував без відповідного дозволу гараж площею 25, 6 кв.м та сарай площею 10 кв. м, які належним чином не узаконив через юридичну необізнаність.

Зважаючи на те, що самочинно збудовані сарай та гараж не порушують права інших осіб, суд вважає за можливе визнати право власності на них за позивачем.

На підставі ст. 367 ЦК України, керуючись ст.ст. 60, 212, 213, 214, 215 та 294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж площею 25, 6 кв.м та сарай площею 10 кв.м, розташованих на земельній ділянці по вулиці Першотравневій 65 в м. Амвросіївка Донецької області.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 22-ц/790/6546/15
  • Опис: за заявою Гладкого МЯ про визнання виконавчого напису таким,що не підлягає виконанню (3тома)
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-296/09
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Косенко З.П.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.08.2015
  • Дата етапу: 29.09.2015
  • Номер: 6/711/58/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-296/09
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Косенко З.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.02.2019
  • Дата етапу: 19.03.2019
  • Номер: 6/711/109/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-296/09
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Косенко З.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.04.2019
  • Дата етапу: 08.05.2019
  • Номер: 6/711/156/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-296/09
  • Суд: Придніпровський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Косенко З.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.06.2019
  • Дата етапу: 02.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація