Судове рішення #8599000

Справа № 5-230/09 p.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2009 року Білозерський районний суд Херсонської області у складі:

Головуючого судді                             Кравченко І.М.

При секретарі                             Данильченко О.О.

За участю прокурора                         Цибульського Р.Б.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Білозерка подання Білозерського районного підрозділу Дніпровського MB КВІ УДДУ ПВП в Херсонській області про застосування п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року відносно:

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, раніше не судимого в силу ст. 89 КК України, засудженого: 18.12.2008 року вироком Комсомольського районного суду м. Херсона за ст. 186 ч. 1 КК України до 2 років виправних робіт з відрахуванням із заробітку в прибуток держави 20%

ВСТАНОВИВ:

Білозерський районний підрозділ Дніпровського MB КВІ УДДУ ПВП в Херсонській області звернувся з поданням до суду про застосування до засудженого ОСОБА_1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року, вказавши, що засуджений за формальними ознаками підпадає під дію п. «в» ст. 8 вищевказаного Закону, оскільки має неповнолітню дитину - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4. Просили застосувати до засудженого акт амністії.

Заслухавши представника Білозерського районного підрозділу Дніпровського MB КВІ УДДУ ПВП в Херсонській області, засудженого, який просив застосувати до нього акт амністії, думку прокурора Білозерського району Херсонської області, який не заперечував проти задоволення подання, судом встановлено наступне:

Відповідно до ст. 8 п. «в» Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 p., питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою, ініціативою прокурора, органів дізнання та досудового слідства, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого, підсудного чи засудженого. Застосування цього Закону здійснюється щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та осіб, яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, - за поданням органу виконання покарань, погодженим з органом внутрішніх справ, який здійснює контроль за поведінкою засудженого або за заявою самої особи.

На підставі ст.1 п. «в» Закону України "Про амністію" від 12.12.2008 р. звільняються від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України особи, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку.

Оскільки, ОСОБА_1 за час перебування на обліку кримінально-виконавчої інспекції зарекомендував себе з позитивної сторони, до адміністративної відповідальності не притягувався, порушень громадського порядку не допускав, новий злочин не скоїв, характеризується задовільно, на день набрання чинності Законом України «Про амністію» має неповнолітню дитину, то відповідно до ст. 1 п. «в» вказаного Закону його може бути звільнено від кримінальної відповідальності, а провадження по справі підлягає закриттю.

На підставі ст.ст. 1, 8 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р., керуючись ст. 405-1 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Білозерського районного підрозділу Дніпровського MB КВІ УДДУ ПВП в Херсонській області про застосування п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року до ОСОБА_1 - задовольнити.

Засудженого ОСОБА_1 звільнити від покарання, призначеного вироком Комсомольського районного суду м. Херсона від 18.12.2008 року згідно ст. 1 п. «в» Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р.

Постанова може бути оскаржена на протязі 7 діб з моменту її проголошення учасниками процесу до апеляційного суду Херсонської області через Білозерський районний суд.

Суддя                                     І.М. Кравченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація