Судове рішення #8589904

Справа № 2-Н-454/2010р.

Категорія № 1

   У Х В А Л А

24 березня 2010 року                                                                                 м. Житомир

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Грибан І.О., розглянувши заяву про видачу судового наказу ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду з вимогою про видачу судового наказу, що ґрунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі. Просив стягнути з боржника на свою користь 21389, 74 грн. заборгованості, з яких : 10000, 00 грн. – основного боргу; 7010, 00 грн. – інфляційного збільшення заборгованості; 4079, 74 грн. – суми відсотків; 300, 00 грн. – 3 % річних.

Наказне провадження – це спрощена документарна процедура захисту майнових прав та інтересів кредитора, вимоги якого до боржника щодо стягнення грошових коштів ґрунтуються на безспірних документах, що здійснюється за відсутності спору.

Судовий наказ видається у передбачених законом випадках, без розгляду справи по суті, на підставі наданих заявником документів за умови відсутності заперечень з боку боржника.

    Так, із договору позики від 09.09.2005р. (п. 1.2) вбачається, що боржник позичив у заявника строком до 09.03.2006р. грошові кошти в сумі 10000, 00 грн. та зобов’язується повернути заявнику таку ж суму грошових коштів (суму позики). Проте, заявник просить стягнути з боржника суму коштів, яка значно перевищує розмір отриманих коштів у позику.

За таких обставин, у договорі позики чітко не зазначена сума грошової вимоги - 21389, 74 грн. та відсутня документально підтверджена безспірність права вимоги заявника відносно боржника (тобто, що сума - 21389, 74 грн. не заперечується з боку боржника).  

    Оскільки, з поданої заяви не вбачається, що сума коштів не заперечується боржником, підстави для видачі судового наказу відсутні.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

 

Керуючись ст.ст. 96, 100, 101, 293 ЦПК України, суд, –

УХВАЛИВ:

   

У прийнятті заяви про видачу судового наказу ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості – відмовити у зв’язку з наявністю спору про право.

Заявник має право звернутися до суду з тими самими вимогами у позовному порядку.

    Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області шляхом подання протягом 5 днів, починаючи з дня її проголошення, заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

    Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.

Суддя                                                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація