- відповідач: Марущак Андрій Зеновійович
- позивач: Прудіус Надія Ігорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Рядок № 69
Справа № 350/488/20
Номер провадження 2/350/278/2020
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі та призначення справи до
судового розгляду у порядку спрощеного позовного провадження
07 квітня 2020 року смт. Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Калиній Г.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И Л А:
06 квітня 2020 року позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача у її користь аліменти на утримання дитини у розмірі по 3000 гривень щомісячно.
Заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження, встановлені статтями 185, 186 ЦПК України, відсутні.
Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи, а згідно п. 1 ч. 3 цієї ж норми в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.
Враховуючи категорію та складність справи, наявні у справі докази, та інші обставини, передбачені ч. 3 ст. 274 ЦПК України, вважаю за можливе справу розглядати у порядку спрощеного позовного провадження, в судовому засіданні без виклику сторін.
Керуючись статтями 187, 274-279 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И Л А:
Відкрити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання в порядку спрощеного позовного провадження на 08:30 годин 06 травня 2020 року у приміщенні Рожнятівського районного суду без виклику сторін.
Визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - 10 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Відзив подається безпосередньо до суду, його копія направляється позивачу, про що до відзиву надаються підтверджуючі документи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити сторонам, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 5 днів з дня його отримання.
Відповідно до ст. 42 ЦПК України сторони мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Учасники справи зобов`язані: виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
За змістом ст. 43 ЦПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ст. 46 ЦПК України сторони користуються рівними процесуальними правами. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку судового засідання у справі.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Інформацію щодо даної справи її учасники можуть отримувати за веб-адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади: http://court.gov.ua/sud0913.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання до Івано-Франківського апеляційного суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Г.В. Калиній
- Номер: 2/350/278/2020
- Опис: стягнення аліментів на пвнолітнього , що продовжує навчання
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 350/488/20
- Суд: Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Калиній Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2020
- Дата етапу: 06.04.2020
- Номер: 2/350/278/2020
- Опис: стягнення аліментів на пвнолітнього , що продовжує навчання
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 350/488/20
- Суд: Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Калиній Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2020
- Дата етапу: 06.05.2020