Справа № 2-5424/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2009 року м. Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого судді - Плавича І.В.
при секретарі - Бабаєвій З.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась з позовом до суду до ОСОБА_2, Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням, посилаючись на наступні обставини.
На підставі договору купівлі-продажу від 06 квітня 2006 року який був укладений між ОСОБА_3, - з одної сторони, та ОСОБА_1 - з іншої сторони, який був посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу - ОСОБА_4, та зареєстрований в реєстрі за № 2700, ОСОБА_1 є власником будинку № 16 по вулиці Щорса в м. Одесі.
В 2006 році відповідач добровільно з квартири виїхала, особисті речі зібрала.
Усі обов'язки по сплаті комунальних витрат полягають на позивача, яка несе додаткові витрати у зв'язку з тим, що відповідач по теперішній час зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, крім того ОСОБА_2 обмежує права власника.
Позивач в судове засідання з'явилась, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, була належним чином повідомлена судом про день розгляду справи, причини неявки суду не відомі.
Представник Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області в судове засідання не з'явився, однак надав до суду заяву в якій просить суд розглядати справу за їх відсутністю та ухвалити рішення на розсуд суду.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Таким чином, у зв'язку з неявкою відповідачів за даною цивільною справою, враховуючи наполягання позивача, суд вважає за необхідне розглядати справу в заочному порядку та ухвалити заочне рішення.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності, прийнявши до уваги, обставини та пояснення позивача за суттю, заяву представника Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням - підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, на підставі договору купівлі-продажу від 06 квітня 2006 року який був укладений між ОСОБА_3, - з одної сторони, та ОСОБА_1 - з іншої сторони, який був посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу - ОСОБА_4, та зареєстрований в реєстрі за № 2700, ОСОБА_1 є власником будинку № 16 по вулиці Щорса в м. Одесі.
В 2006 році відповідач добровільно з квартири виїхала, особисті речі зібрала.
Згідно акту від 28 травня 2009 року посвідченого головою комітету територіальної самоорганізації населення на території ЖЕУ № 6, ОСОБА_2 з 2006 року не проживає й не з'являється за адресою: м. Одеса, вул. Щорса 16.
Усі обов'язки по сплаті комунальних витрат полягають на позивача, яка несе додаткові витрати у зв'язку з тим, що відповідач по теперішній час зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, крім того ОСОБА_2 обмежує права власника.
Таким чином позивач просить суд, визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням у вигляді будинку № 16 по вулиці Щорса в м. Одесі, та зобов'язати Малиновський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
У згідності зі ст. 316 ч. 1 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
У згідності зі ст. 319 ч. 1, 2 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
У згідності зі ст. 321 ч. 1 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
У згідності зі ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
У згідності зі ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
У згідності зі ст. 3 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.
У згідності зі ст. 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Таким чином, суд вважає можливим задовольнити в повному обсязі позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням.
Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 208, 209, 212, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, ст. ст. 316, 319, 391, 321, 328, ЦК України, ст. 150 ЖК України ст. ст. 3, 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила права користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 такою, що втратила право користування жилим приміщенням у вигляді будинку № 16 по вулиці Щорса в м. Одесі.
Зобов'язати Малиновський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.