2-952/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Донецьк 22 квітня 2009 року
Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі:
Головуючого судді Сибірцева В.П.,
при секретарі Цикадовій К.С.,
за участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
26.02.2009 року в Будьоннівський районний суд м. Донецька надійшла позовна заява від ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Позивачка вказала, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 4 березня 2006 року, який був зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька, про що в книзі реєстрації актів зроблено актовий запис за № 55. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з позивачкою. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини в добровільному порядку та не займається її вихованням. З листопада 2008 року шлюбні відносини з відповідачем припинені та вона змушена звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу. Позивачка вказала, що згідно довідки, виданої комунальним підприємством "Керуюча компанія Будьоннівського району м. Донецька" від 19.02.2009 року, вона проживає разом з дитиною, відповідач проживає окремо, працює приватним підприємцем та зареєстрований у Будьоннівському районі як платник податків, має постійний стабільний заробіток, здійснює підприємницьку діяльність. Просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку і доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитини повноліття, починаючи з 26.02.2009 року.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і надала пояснення, відповідно до позовної заяви.
Відповідач у судовому засіданні не з’явився, надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності, проти стягнення з нього аліментів не заперечує.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Суд вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи у межах заявлених позивних вимог, встановив, що позов обгрунтований і підлягає повному задоволенню.
У відповідності зі ст. 180 СК України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. 181 СК України по рішенню суду гроші на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частині від доходу його матері, батька, і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно до ст. 182, 183 СК України частина заробітку (доходу) батька, що буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. При цьому розмір аліментів на одну дитину при будь-яких обставинах не може бути менш 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до вимог п.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред’явлення позову.
При встановленні розміру аліментів суд бере до уваги: вік відповідача, стан його здоров’я, який є задовільним, відсутність інших аліментних зобов’язань за виконавчими документами, стан здоров’я дитини та матеріальне становище позивачки та відповідача, та вважає, що на утримання дитини необхідно стягнути аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку і доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитини повноліття.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 180, 182, 183 і 191 СК України, ст. ст. 10, 208, 209, 212-215, ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позивні вимоги ОСОБА_1 - Задовольнити повністю.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 - аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі Ч частини з усіх видів заробітку і доходів, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитини повноліття, починаючи з 26.02.2009 року.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито до доходу держави у розмірі 51 (п’ятдесят одної) гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцяти) гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/297/89/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-952/09
- Суд: Берегівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сибірцев В.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.09.2015
- Дата етапу: 01.12.2015
- Номер: 6/405/23/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-952/09
- Суд: Ленінський районний суд м. Кіровограда
- Суддя: Сибірцев В.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.02.2018
- Дата етапу: 22.03.2018