Судове рішення #8573437

Справа № 2-85/2009

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

12 січня 2009 р. м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:

головуючого судді Ситенко А.І.

при секретарі Анісімовій Є.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Макіївці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2 до територіальної громади міста Макіївки, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2008 р. ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_3 звернулася до суду з позовною заявою до територіальної громади міста Макіївки про встановлення факту належності правовстановлюючого документу за померлим спадкодавцем та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, мотивуючи позовні вимоги тим, що в нотаріально посвідченому заповіті у написанні імені спадкодавця допущена помилка, що позбавляє можливості прийняття спадщини спадкоємцем.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, яка діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності уточнила позовні вимоги, надавши заяву про залишення позовних вимог без розгляду в частині визнання за ОСОБА_3 права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

Ухвалою суду від 12 січня 2009 року позовні вимоги позивачки в частині визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування залишені без розгляду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги щодо встановлення належності правовстановлюючого документу за спадкодавцем підтримала в повному обсязі, на обгрунтування яких послалася на обставини викладені у позовній заяві зазначивши, що на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого комітетом по економіки, приватизації та управління комунальною власністю міськвиконкому міста Макіївки 15 липня 1993 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 є власниками квартири № 2, будинку № 145, розташованому по вулиці Леніна у місті Макіївки. 1 січня 2004 року ОСОБА_4 померла, після її смерті відкрилася спадщина у вигляді належної останній часки зазначеної квартири, спадкоємцем якої на підставі нотаріально посвідченого заповіту від 6 листопада 1996 року є ОСОБА_3 7 грудня 2004 помер ОСОБА_4 В.1., після його смерті відкрилась спадщина у вигляді частки вказаної квартири, спадкоємцем якої на підставі закону є також ОСОБА_3 Однак прийняти спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_4 у встановленому законом порядку ОСОБА_3 позбавлена можливості, оскільки при складанні заповіту у ім'ї ОСОБА_4 було допущено помилку, а саме замість фактичного імені «Прасковія» зазначено «Парасковія». Посилаючись на зазначені обставини представник позивачки просить суд визнати факт належності заповіту ОСОБА_4.

Представник відповідача - територіальної громади міста Макіївки в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність.

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України) установив наступне.

Зі свідоцтва про право власності на житло виданого комітетом по економіки, приватизації та управління комунальною власністю міськвиконкому міста Макіївки 15 липня 1993 року вбачається, що квартира № 2, будинку № 145, розташованому по вулиці Леніна у місті Макіївки належить ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на праві приватної спільної сумісної власності. Назване свідоцтво зареєстровано в реєстрі прав власності на нерухоме майно комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» м. Макіївці.

26 листопада 1996 року державним нотаріусом Третьої Макіївської державної нотаріальної контори було посвідчено заповіт від спадкодавця ОСОБА_6, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, згідно якого остання заповідала усе належне їй майно - ОСОБА_2. Однак, особистий підпис імені спадкодавця, зазначений у заповіті як «Прасковія» на збігається з ім'ям, зазначеним у друкованому тексті заповіту як - «Парасковія».

Відповідно п. 6 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім"я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені у документі не збігаються з ім"ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно повторно виданого 4 вересня 1979 року відділом реєстрації актів цивільного стану міста Новосиль, Новосильського району Орловської області Російської Федерації свідоцтва про народження, у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 4 листопада 1924 року народилась дочка - ОСОБА_9, про що у книзі реєстрації актів про народження 11 червня 1979 року було зроблено актовий запис № 6.

2 липня 1946 року між ОСОБА_9 та ОСОБА_10 було укладено шлюб, після чого дівоче прізвище дружини було змінено на - ОСОБА_10, що підтверджено свідоцтвом про реєстрацію їх шлюбу.

1 січня 2004 р. ОСОБА_4 померла у віці 79 років, що підтверджено актовим записом про її смерть № 17 від 5 січня 2004 р. в Книзі реєстрації смертей відділу реєстрації актів цивільного стану Сніжнянського міського управління юстиції Донецької області.

Окрім того, фактичне ім'я ОСОБА_4 - "Прасковія" підтверджено свідоцтвом про народження її сина ОСОБА_5 в якому його матір'ю зазначена ОСОБА_4, що вбачається з довідки про народження № 34 виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Новосильського району Орловської області Російської Федерації 14 травня 2008 року.

3 нотаріально посвідченого заповіту вбачається, що, адреса належного ОСОБА_4 нерухомого майна збігається з адресою спадкодавця зазначеного у заповіті, окрім того її ім'я зазначене власноручно у тексті документу вказує на те що заповіт складено саме ОСОБА_4.

Таки чином, перевіривши матеріали справи, оцінивши представлені відповідно до положень ст. 60 ЦПК України докази в їхні сукупності, суд приходить висновку, що позовна заява ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - заповіту обґрунтована і підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215, 224-228, 234, 256-259 Цивільного процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву   ОСОБА_1,   яка   діє   в   інтересах   ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати факт належності ОСОБА_4 правовстановлюючого документу - заповіту на ім'я ОСОБА_2, посвідченого державним нотаріусом Третьої Макіївської державної нотаріальної контори 6 листопада 1996 року.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація