Судове рішення #8567117

Справа № 2-4887/09

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2009 року місто Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого судді - Плавича І.В.,

при секретарі - Бабаєвій З.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та її вихованні, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні вказаного складу відповідного районного суду за станом на теперішній час знаходиться на розгляді цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та її вихованні.

В обгрунтування своєї позиції, позивач ОСОБА_1 посилається на ті обставини, що він перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, в період перебування в якому, у них народилась дитина - ОСОБА_3.

Однак, сьогодні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 разом не проживають. При цьому, дитина сторін, з огляду на окреме проживання батьків, в теперішній час проживає з матір'ю.

У зв'язку з викладеним, ОСОБА_1 й звернувся в суд з даним позовом, заявляючи вимоги щодо визначення способу участі батька у вихованні дитини шляхом встановлення графіку побачень батька з донькою в кожний вівторок, середу та четверг із 10 години 00 хвилин по 18 годину 00 за місцем його помешкання.

Позивач у відкрите судове засідання з'явився, цілком підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у відкрите судове засідання не з'явилась, про день розгляду справи була належним чином повідомлена, причини неявки суду не відомі.

Згідно ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Таким чином, у зв'язку з неявкою відповідача за даною цивільною справою, враховуючи наполягання позивача, суд вважає за необхідне розглядати справу в заочному порядку та ухвалити заочне рішення.

Вивчивши наявні матеріали справи у їх сукупності, дослідивши письмові докази, прийнявши до уваги пояснення позивача, висновок органу опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, суд приходить до висновку, що даний позов належить задовольнити частково - з наступних підстав.

Під час судового розгляду справи було встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 13 січня 2009 року, про що свідчить Свідоцтво про розірвання шлюбу серії 1-ЖД № 074121, складене й видане Другим Малиновським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції від 05 травня 2009 року, про що установою був зроблений відповідний актовий запис № 6.

В період перебування вказаних осіб у шлюбі, у подружжя 19 вересня 2003 року народилась донька - ОСОБА_3, що підтверджується Свідоцтвом про народження серії 1-ЖД № 192464, складеним й виданим Першим відділом реєстрації актів громадянського стану Суворовського районного управління юстиції міста Одеси від 16 жовтня 2003 року, про що установою був зроблений відповідний актовий запис № 1362.

Стосовно визначення способу участі батька у вихованні дитини, суд встановив, що з початку окремого проживання подружжя, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не було досягнуто спільної згоди стосовно відвідування доньки батьком.

Як наводить ст. 157 ч.ч. 1, 2, 3 СК України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Відповідно ж до ст. 159 ч.2 СК, суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров'я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

У згідності з висновком органу опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради від 29 жовтня 2008 року за № И-2681/1, 2/06-07, орган опіки та піклування прийшов до висновку затвердити наступний порядок участі ОСОБА_1 у вихованні малолітньої доньки - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 - зустрічі батька з дитиною щосуботи з 10 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин за місцем мешкання батька, в період перебування дитини у бабусі - понеділок, середа, п'ятниця - заняття малолітньої ОСОБА_3 з логопедом у супроводі батька.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та її вихованні -підлягають задоволенню частково.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57, 60, 79, 88, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 225, 226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною та її вихованні - задовольнити частково.

Визначити спосіб участі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вихованні дитини подружжя - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, -шляхом встановлення графіку побачень батька з донькою щосуботи з 10 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин за місцем мешкання батька, в період перебування дитини у бабусі - понеділок, середа, п'ятниця - заняття малолітньої ОСОБА_3 з логопедом у супроводі батька.

В задоволенні решти вимог ОСОБА_4 - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ст. 295 ч, 4 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація