Справа № 22-11082/2009 Головуючий у 1 інстанції – Мягкоход Ю.В.
Доповідач: Лесько А.О.
У Х В А Л А
Іменем України
2010 року січня місяця 12 дня Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду міста Києва в складі:
головуючого-судді: Лесько А.О.,
суддів: Усика Г.І., Закропивного О.В.,
при секретарі: Шаховніній М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Закритого акціонерного товариства КБ «ПриватБанк» на ухвалу судді Солом’янського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства КБ «ПриватБанк» про визнання недійсним кредитного договору,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою судді Солом’янського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2009 року відкрито провадження у даній справі.
В апеляційній скарзі представник Закритого акціонерного товариства КБ «ПриватБанк» просить скасувати дану ухвалу, посилаючись на те, що таку постановлено з порушенням норм процесуального законодавства, оскільки суд не звернув увагу, що місцем проживання позивача є АДРЕСА_1.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 109 ЦПК України позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Відповідно до ч.5 ст.110 ЦПК України, позови про захист прав споживачів можуть пред’являтися за вибором позивача : за місцем проживання споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Як зазначено в кредитному договорі від 26 липня 2007 року, місце реєстрації позивача - АДРЕСА_1; місце проживання - АДРЕСА_2 (а.с.9).
Докази фактичного проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_3 в матеріалах справи відсутні.
Як пояснив ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції, на час звернення до суду він фактично проживав в АДРЕСА_4.
З оглянутого в судовому засіданні паспорту ОСОБА_1 вбачається, що такий зареєстрований в АДРЕСА_3, що територіально відноситься до Дніпровського району м. Києва.
За таких обставин обґрунтованими є доводи апеляційної скарги про те, що правових підстав для розгляду справи Солом’янським районним судом м. Києва не має, тому ухвала судді підлягає скасуванню, а питання відкриття провадження у справі слід передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
При вирішення зазначеного питання судді слід врахувати, що відповідно до ст. 115 ЦПК України , якщо суддя , вирішуючи питання про відкриття провадження в справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України, судова колегія
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства КБ «ПриватБанк» задовольнити.
Ухвалу судді Солом’янського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2009 року скасувати, а питання відкриття провадження у справі передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: Судді: