Судове рішення #8564833

                                                                 

Справа № 22ц-1120/2010                                     Головуючий в 1 інстанції: Рябуха Ю.В.

Категорія:                                                              Доповідач: Борисов Є.А.                                                                                                            

                                                     Р І Ш Е Н Н Я

                                         І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    30 березня  2010 року  колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду  Луганської області в складі:

головуючого: Борисова Є.А.

суддів:  Кравченко Н.В.,  Пригорнєвої Л.І.  

при секретарі:  Пономарьовій О.І.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 11 листопада 2009 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів

                                                        В С Т А Н О В И Л А:

        Позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, в обґрунтування якого послалася на те, що з 2005 року з відповідачем по справі вони перебували у фактичних шлюбних відносинах і мають дитину – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач ухиляється від своїх обов’язків по утриманню дитини, у зв’язку з чим позивачка просила стягнути з нього аліменти на утримання дитини в розмірі 350 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

        Рішенням Жовтневого районного суду м. Луганська від 11 листопада 2009 року  позовні вимоги задоволені частково. Стягнуто з відповідача ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 в розмірі 300 грн., але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи від дня подачі позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття.

        З даним рішенням не згоден відповідач ОСОБА_1, в апеляційній скарзі просить рішення суду змінити і стягнути з нього на користь позивачки аліменти в розмірі 200 грн. щомісячно, посилаючись на те, що судом не в повній мірі враховані всі обставини по справі, які згідно з діючим законодавством підлягають з’ясуванню при вирішенні питання про розмір стягуваних аліментів, зокрема не враховано його матеріальне становище, а також наявність у нього іншої неповнолітньої дитини.

        В судове засідання апеляційної інстанції ОСОБА_1 не з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні апеляційну скаргу не визнала, просила рішення суду першої інстанції залишити без змін.  

        Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду, колегія суддів судової палати приходить до висновку, що апеляційна скарга  підлягає частковому задоволенню, а рішення суду –зміні. До таких висновків колегія суддів дійшла виходячи з наступного.

        Судом першої інстанції встановлено, що сторони по справі перебували у фактичних шлюбних відносинах і мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, який на даний час проживає разом з позивачкою. Відповідач ОСОБА_1 ухиляється від виконання обов’язків по утриманню дитини та не надає у добровільному порядку позивачці матеріальної допомоги. На даний час відповідач ОСОБА_1 має нерегулярний, мінливий дохід і на його утриманні перебуває інша неповнолітня дитина.

        Вказані обставини підтверджуються поясненнями сторін, матеріалами справи(а.с.4, 10,11).

        З урахуванням зазначених обставин суд на підставі ст.ст. 180, 184 СК України обґрунтовано стягнув з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої дитини в твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, задовольнивши позовні вимоги частково. При визначенні розміру аліментів суд першої інстанції в повній мірі врахував всі обставини  що підлягають з’ясуванню при визначенні розміру стягуваних аліментів.

        Доводи апеляційної скарги відносно того, що судом першої інстанції не було взято до уваги такі обставини, як наявність на утриманні відповідача іншої неповнолітньої дитини,  а також відсутність стабільної роботи та постійного заробітку не можуть слугувати підставою для зміні розміру стягнутих аліментів, оскільки, як вже зазначалося вище, суд першої інстанції при визначенні розміру аліментів врахував всі обставини, що підлягають     врахуванню відповідно до вимог ч.1 ст. 182 СК України, в тому числі і ті, на які посилається апелянт. Судова колегія вважає правильним визначений розмір аліментів також з огляду на те, що відповідач має доходи від надання різноманітних послуг по ремонту квартир громадян, є працездатною особою і за станом здоров’я має можливість надавати матеріальну допомогу позивачці на утримання неповнолітнього сина.          

        Разом з тим, суд першої інстанції не взяв до уваги вимог частини другої статті 182 та частини третьої статті 184 Сімейного кодексу України, згідно з якими при визначенні розміру аліментів в твердій грошовій сумі встановлення граничного мінімального розміру стягуваних аліментів у вигляді не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку є неприпустимим, а тому колегія суддів на підставі ст. 309 ЦПК України вважає за необхідне змінити рішення суду першої інстанції, виключивши з його резолютивної частини вказівку про те, що розмір аліментів, стягнутих з відповідача ОСОБА_1, повинен становити не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В решті рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

        Керуючись  ст.ст. 180, 182, 184 Сімейного кодексу України, ст.ст. 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів,-

                                                        В И Р І Ш И Л А:

        Апеляційну скаргу  ОСОБА_1 задовольнити частково.

        Рішення  Жовтневого районного суду м. Луганська від 11 листопада 2009 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів змінити, виключивши з резолютивної частини рішення вказівку про те, що розмір аліментів повинен становити не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму.

        В решті рішення суду першої інстанції залишити без змін.

        Це рішення апеляційного суду набирає чинності негайно та може бути оскаржене у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців після його проголошення.

Головуючий:

Судді:

Справа № 22ц-3943/09                                         Головуючий в 1 інстанції: Лободюк В.А.

                                                                                                      Доповідач: Борисов Є.А.                                                                                                            

Р І Ш Е Н Н Я

                                         І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    8  грудня 2009 року  колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду  Луганскої області в складі:

головуючого: Борисова Є.А.

суддів:  Кравченко Н.В., Пригорнєвої Л.І.  

при секретарі:  Плотнікову Д.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Новоайдарського районного суду Луганської області від 28 вересня 2009 року за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів

В С Т А Н О В И Л А:

             У зв’язку із необхідністю обґрунтування доводів сторін та значного часу для цього судова колегія вважає за необхідне проголосити вступну та резолютивну частини рішення.

             Керуючись  ст. 209 ЦПК України, колегія суддів,-

В И Р І Ш И Л А:

             Апеляційну скаргу  ОСОБА_5 задовольнити частково.

             Рішення  Новоайдарського районного суду Луганської області від 28 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів змінити, зменшивши розмір аліментів, стягнутих з ОСОБА_5  на користь ОСОБА_6 з 570грн. до 400грн. щомісяця.

              В решті рішення Новоайдарського районного суду Луганської області від 28 вересня 2009 року залишити без змін.

              Це рішення апеляційного суду набирає чинності негайно та може бути оскаржене у касаційному порядку протягом двох місяців після його проголошення до Верховного Суду України.

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація