УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22 ц/662 Головуючий у суді 1-ої інстанції Григорусь Н.Й.
Категорія 24 Доповідач Зарицька Г.В.
УХВАЛА
Іменем України
07 квітня 2010 року м. Житомир
колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючої - судді Зарицької Г.В.
суддів: Балашкевича С.В., Павицької Т.М.
при секретарі Гаврилюк М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за заявою ВАТ „Житомиргаз” про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості по оплаті за послуги з газопостачання за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу судді Богунського районного суду м. Житомира від 21 грудня 2009 року
встановила:
Ухвалою судді Богунського районного суду м. Житомира від 21 грудня 2009 року ОСОБА_2 відмовлено у поновленні процесуального строку для подачі заяви про скасування судового наказу. Заява ОСОБА_2 про скасування судового наказу залишена без розгляду.
У апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить вказане судове рішення скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити його заяву. Апелянт посилається на порушення судом норм процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст.104, 105 ЦПК України після видачі судового наказу суд невідкладно надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням.
Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів та роз’яснюється його право в разі заперечення проти вимог стягувача протягом десяти днів з дня отримання судового наказу подати заяву про його скасування.
У разі ненадходження заяви від боржника протягом трьох днів після закінчення строку на її подання та за наявності даних про отримання боржником копії наказу судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред’явлення до виконання.
Як видно з матеріалів справи (а.с.12), судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості по оплаті за послуги з газопостачання був виданий суддею 28.09.2005 року.
Копія судового наказу в порушення ч.1 ст.104 ЦПК України рекомендованим листом із повідомленням ОСОБА_2 не надсилалася (дані в матеріалах справи відсутні).
Відсутні дані про вручення судового наказу ОСОБА_2 і після звернення його до суду з відповідною заявою від 28.09.2009 року.
Враховуючи наведене, висновок судді про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду не можна вважати законним та обґрунтованим.
Ухвала, постановлена з порушенням норм процесуального права, підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Ухвалу судді Богунського районного суду м. Житомира від 21 грудня 2009 року скасувати, а справу направити до того ж суду для вирішення питання про прийняття заяви ОСОБА_2 про скасування судового наказу.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуюча Судді: