Справа № 22-ц-375 Головуючий у 1-й інстанції Шпак Г.Ф.
Суддя - доповідач Ільченко О.Ю.
УХВАЛ А
15 березня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Смирнової Т.В.,
суддів - Ільченко О.Ю., Ведмедь Н.І.,
з участю секретаря судового засідання - Чуприни В.І.,
та осіб, які беруть участь у справі - представника позивача, відповідачки та її представника
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу судді Шосткинського міськрайонного суду від 14 лютого
2007 року про забезпечення позову
у справі за позовом відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення 77875 гри. 21 коп., -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою судді від 14 лютого 2007 року накладено арешт на на все майно, яке належить ОСОБА_1, яка мешкає за адресою : АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилаючись на порушення судом норм процесуального права просить ухвалу скасувати .
Зокрема, зазначає, що суд необгрунтовано наклав арешт тільки на все її майно, а не на майно другого відповідача, який виступає поручителем по договору.
Крім того, питання забезпечення позову повинно вирішуватись судом, а не суддею одноособово, оскільки справа була розпочата розглядом.
Перевіривши законність та обгрунтованість ухвали, дослідивши доводи скарги, заслухавши пояснення апелянта та її представника, які підтримали скаргу з мотивів, в ній викладених, заперечення представника позивача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а ухвала судді - зміні.
Відповідно до ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, а тому доводи апелянта, що вона повинна бути повідомлена про розгляд заяви про забезпечення позову є безпідставними.
2
Із матеріалів справи вбачається, що спірні правовідносини стосуються боргових зобов'язань відповідачки перед позивачем, тому позивачем обгрунтовано ставилось питання про забезпечення позову.
Однак, вирішуючи цю заяву та вибираючи вид способу забезпечення, суд 1 інстанції не з'ясував питання щодо необхідності накладати арешт на все майно.
Так, предметом кредитного договору є автомобіль ОПЕЛЬ АСТРА. Цей автомобіль є в наявності і перебуває в заставі, що підтверджується договором застави.
За таких умов, є достатнім накласти заборону на експлуатацію автомобіля, так як позивач не надав доказів, що вартість автомобіля є меншою суми боргу.
Враховуючи ці обставини, колегія суддів вважає за доцільне змінити ухвалу та визначити спосіб забезпечення позову у виді заборони ОСОБА_1 експлуатувати автомобіль, який є предметом застави.
Стосовно доводів апелянта про накладення арешту на майно ОСОБА_2, то вони є необгрунтованими , оскільки позивач не надав доказів щодо наявності майна у цього відповідача, а також де воно знаходиться.
Сама ОСОБА_1 на підтвердження цього також не надала доказів, тому її доводи про накладення заборони на майно ОСОБА_2 є безпідставними.
Керуючись ст. ст. 303, 307 ч. 2 п.3 , 312 ч. 1 п. 2 , 313, 314 ч. 1 п. 5, 315 України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Змінити ухвалу судді Шосткинського міськрайонного суду від 14 лютого 2007 року .
Заборонити ОСОБА_1 експлуатацію автомобіля марки ОПЕЛЬ АСТРА Куз. НОМЕР_2 , кольору червоний рубін, рік випуску -2004, реєстраційний НОМЕР_1, зареєстрований МРЕВ при УДАІ УМВС України в Сумській області 11.03.2004 року, до виконання рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може
бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду
України.