Судове рішення #8560519

Справа № 1-140

2010 рік

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2010 року           Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:

головуючого-судді             Чебан В.М.

при секретарі                 Гладчук А.Д.

з участю:

прокурора                 Іванюка О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернівці кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, розлученого, маючого двох неповнолітніх дітей, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше судимого вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 10.11.2009 року за ст. 164 ч. 1 КК України до покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., -

в скоєнні злочину, передбаченого ст. 345 ч.2 КК України,

                           

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1, 24.12.2009 року, приблизно о 23 годині 30 хвилин, перебуваючи в нетверезому стані, знаходячись у приміщенні Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області, що по вул. Білоусова, 19 в м. Чернівці, куди був доставлений працівниками БПС УМВС України в Чернівецькій області за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП, підійшов до інспектора БПС УМВС України в Чернівецькій області Грініка В.Ю., який на той момент стояв біля віконця чергової частини Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області, де умисно, протиправно та безпричинно наніс йому два удари кулаком правої руки в область грудної клітини, чим саме спричинив інспектору БПС ОСОБА_2 фізичну біль.

З метою припинення протиправних та злочинних дій ОСОБА_1, інспектор БПС УМВС України в Чернівецькій області Грінік В.Ю. спільно з помічником ДІМ Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_3 застосували до ОСОБА_1, згідно Закону України „Про міліцію", фізичну силу, що виразилась у його поваленні на підлогу, де на його руки було одягнуто наручники.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1  свою вину визнав  в повному об’ємі згідно пред’явленого обвинувачення і пояснив, що 24.12.2009 року, перебуваючи в                   м. Чернівці, придбавши для своїх дітей новорічні подарунки, він направився до зупинки, що по вул. Сторожинецька, для того щоб поїхати в с. Михальча, де він проживає. По дорозі до зупинки він зустрів свого однокласника - ОСОБА_4, з яким вирішили відсвяткувати зустріч, та наступаючі новорічні свята, для чого придбавши в магазині пляшку горілки вони зайшли в кафе «Смак», що розташоване по вул. Червоноармійській, неподалік торгового центру «Рязань», де замовили їжу і почали розпивати спиртне. Після цього він направився в бік вул. Сторожинецької, але згодом опинився на перехресті вулиць Київська-Українська в м. Чернівці, де до нього підійшли двоє працівників міліції, які посадили його в службовий автомобіль і кудись повезли. Що відбувалося він пам'ятає смутно, оскільки перебував в стані алкогольного сп’яніння.

Визнає той факт, що знаходячись в райвідділі міліції він наніс два удари працівнику міліції. Детальних обставин вчинення ним цих дій не пам’ятає, оскільки перебував в стані алкогольного сп’яніння. А також підсудний пояснив, що попросив вибачення у потерпілого, у скоєному щиро розкаюється, дає зобов’язання в подальшому не вчиняти будь яких протиправних діянь.

           Крім повного  визнання своєї вини підсудним ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст. 345 ч. 2 КК України, його вина також доведена і підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: рапортом інспектора БПС УМВС України в Чернівецькій області від 24.12.2009 року (а.с. 6), протоколом перегляду відеозапису від 20.01.2010 року (а.с. 31), протоколом очної ставки від 18.01.2010 року (а.с. 64), показами потерпілого та свідків, іншими доказами, які, у відповідності до ч.3 ст.299 КПК України, підсудний визнав та з якими погодився в повному об’ємі.

Проаналізувавши вищенаведені докази, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст. 345 ч. 2 КК України, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і доведена повністю. Дії підсудного за даною  статтею кваліфіковано правильно, оскільки підсудний скоїв, умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків.

    Призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання.

Так, при призначенні покарання суд враховує, що скоєний підсудним злочин належить до категорії злочинів середньої тяжкості.

    Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного, згідно вимог ст.66 КК України, суд визнає щире каяття підсудного у скоєні злочину та активне сприяння  розкриттю злочину.

Обставиною, що обтяжує покарання підсудного, згідно вимог ст. 67 КК України, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

А також при призначені покарання суд враховує той факт, що підсудний раніше притягувався до кримінальної відповідальності.

    Разом з тим, при призначенні покарання суд враховує, той факт, що підсудний ОСОБА_1, позитивно характеризується за місцем проживання, на обліку в наркологічному диспансері не перебуває , потерпілий немає до підсудного претензій матеріального та морального характеру, а також те, що підсудний має двох неповнолітніх дітей, на утримання яких сплачує аліменти, в зв’язку з чим, суд вважає, що виправлення підсудного можливо без реального відбування покарання і до нього доцільно застосувати вимоги ст. 75 КК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,

ЗАСУДИВ:

            ОСОБА_1  визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого     ст. 345 ч.2 КК України та призначити йому покарання у вигляді одного року шести місяців  позбавлення волі .

На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року  не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом обов’язки, а саме: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, протягом строку випробування періодично з’являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

Міру запобіжного заходу  ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.

Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці на протязі 15 діб з моменту проголошення вироку.

                 

СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація