Справа № 2-а-744\2010
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 квітня 2010 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Петушкова С. А. ,
при секретарі – Колісник Н. М. ,
з участю представника позивача – ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олександрії адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Олександрійського міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
УСТАНОВИВ:
Позивач просить скасувати постанову № 38 від 08.04.2009 р., винесену заступником начальника Олександрійського міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель щодо притягнення її до адміністративної відповідальності на підставі статті 53-1 КпАП України та накладення штрафу у розмірі 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок), та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Представник відповідача в судове засідання не явився, суд ухвалив слухати справу без його участі.
Судом встановлено наступне.
8 квітня 2009 року заступником начальника Олександрійського міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_3 винесено Постанову № 38 про накладення адміністративного стягнення, якою визнано ОСОБА_2 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 53-1 КУпАП, та накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок).
Оскаржувану постанову винесено на основі Акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства № 38, складеного 3 квітня 2009 року державним інспектором по використанню та охороні земель м. Олександрії ОСОБА_3. Зазначений Акт складено в результаті проведення перевірки з питання дотримання вимог земельного законодавства та встановлено: самовільне заняття земельної ділянки по АДРЕСА_1 а, 30,00 кв. м для самовільного будівництва добудови до житлового будинку, документи на земельну ділянку відсутні; порушено ст. ст. 125 - 126, ст. 211 ЗК та ст. 53 -1 КУпАП, а саме: здійснення особою своїми винними діями або бездіяльністю самовільного зайняття земельної ділянки.
19 червня 2008 року на підставі Договорів купівлі - продажу, посвідчених приватним нотаріусом Олександрійського нотаріального округу, ОСОБА_5, позивач набула права власності на умовах спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_1.
Згідно ч. 1 ст. 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.
В договорі розміри земельної ділянки не встановлювалися, раніше земля не приватизувалася.
Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не зазначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.
Відповідно до ст. 120 ЗК, при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно — правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.
Окрім того, ч. 1 ст. 42 ЗК встановлено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди, прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
Оскільки будинок АДРЕСА_1 є багатоквартирним, то земельна ділянка на якій розташований будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та при будинкова територія, передано в постійне користування підприємству, яке здійснює обслуговування та управління цим будинком, а саме ЖЕК № 4.
Таким чином, позивач є власником квартир № 1 та № 2, які знаходиться на земельній ділянці, що закріплена за КП «ЖЕК № 4» на умовах постійного користування. Окремо земельна ділянка колишнім власникам кв. кв. №№ 1, 2 не виділялася.
Таким чином, в діях позивача складу адміністративного правопорушення немає.
Керуючись ст. 377 ЦК України, ст. ст. 42, 120 ЗК України, ст. ст. 17, 18, 158-163, 167 КАС, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Скасувати Постанову № 38 від 08.04.2009 р., винесену заступником начальника Олександрійського міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_3, якою притягнуто ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності на підставі статті 53-1 КпАП України та накладення штрафу у розмірі 850,00 грн., та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду, чи апеляцйіну скаргу на неї, до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області сорони можуть подати протягом десяти днів з дня її виготовлення в повному обсязі, через Олександрійський міськрайонний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий: