Справа № 2-10438/08
РІШЕННЯ
Іменем України
11 грудня 2008 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Малинникова О.Ф. при секретарі - Мягка Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми за договором позики, -
встановив:
У вересні 2008 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення суми за договором позики.
Позивач зазначив, що 20 вересня 2005 року він позичив відповідачці 34830 грн. за письмовою розпискою відповідачки, відповідно до якої відповідачка отримала цю суму. Строк виконання договору не був встановлений. Відповідачка частково виплатила боргову суму у розмірі 9800 грн. 12 жовтня 2005 року, про що було відмічено у розписці. Решта суми становить 25030 грн., не повернуто, на вимоги виплатити борг відповідач зобов'язання не виконав.
За іншою розпискою від 28 вересня 2005 року відповідачу було передано 155000 грн. також без встановлення строку повернення. Гроші не повернуто також.
Оскільки відповідачка на вимоги позивач борг не повернула за обома розписками, позивач, посилаючись на ст.ст. 525, 526, 532, 629 та 1049 ЦК України, просив стягнути з відповідачки 180030 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Судові повістки з повідомленнями про час та місце розгляду справи були направлені відповідачу, заяв про участь у розгляді справи не надійшло.
У судовому засіданні було заявлено клопотання представником позивача про заочний розгляд справи.
Ухвалою від 11 грудня 2008 року постановлено про заочний розгляд справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи 20 вересня 2005 року він позичив відповідачці 34830 грн. за письмовою розпискою відповідачки, відповідно до якої відповідачка отримала цю суму. Строк виконання договору не був встановлений. Відповідачка частково виплатила боргову суму у розмірі 9800 грн. 12 жовтня 2005 року, про що було відмічено у розписці. Решта суми становить 25030 грн., не повернуто, на вимоги виплатити борг відповідач зобов'язання не виконав.
За іншою розпискою від 28 вересня 2005 року відповідачу було передано 155000 грн. також без встановлення строку повернення. Гроші не повернуто також.
Звертаючись до суду з позовом про повернення боргу і підтримуючи ці вимоги у судовому засіданні, представник позивач послалися на те, за договором позики строк виконання зобов'язання був не визначений тому строк повернення грошових коштів настав 05 серпня 2008 року. При цьому стверджувала, що відповідачці було направлено лист-вимогу-2 у вказаному листі позивач вимагав відповідача в порядку ч.2 п.1 ст.1049 ЦК України, повернути борг у тридцяти денний строк з дня пред'явлення вимоги у розмірі 155000 грн. Однак відповідач борг не повернув. Також частково не повернув борг по іншій розписці від 20 вересня 2005 року сума неповернутого боргу становить 25030 грн. Тобто заборгованість відповідача перед позивачем по двом договором позики становить 180030 (сто вісімдесят тисяч тридцять) грн.
У відповідності до ст. 1047 ЦК України Форма договору позики:
1) Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. 2) На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Згідно з цивільним законодавством України відповідно до ст. 1049 ЦК України Обов'язок позичальника повернути позику:
1. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
З огляду на викладене та на підставі: ст. ст. 1046, 1047, 1048, 1049, 1050 ЦК України, керуючись ст. ст.10, 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми за договором позики - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 борг в сумі - 180030 (сто вісімдесят тисяч тридцять) грн., та судові витрати у розмірі 1707 (тисячу сімсот сім) грн. 50 коп. на користь ОСОБА_1.
Заява про перегляд заочного рішення, судом, що його ухвалив може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.