ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2010 р. Справа № 2-а-685/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
при секретарі судового засідання: Савченко Олені Олегівні
за участю представників сторін:
позивача : Щура А.А. - представника за довіреністю
відповідача : не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Барської міжрайонної державної податкової інспекції
до: селянського фермерського господарства ОСОБА_1
про: припинення юридичної особи
ВСТАНОВИВ :
Барська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась в суд з адміністративним позовом до селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем вимог законодавства щодо передбачених обов’язків платників податків і зборів (обов’язкових платежів), відсутністю (смерті) власника земельної ділянки СФГ, відсутністю спадкоємця, анулюванням свідоцтва платника податків.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі, та, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Конверт з ухвалою про відкриття провадження у справі повернутий відділом зв’язку з відміткою "Адресат за вказаною адресою не значиться (помер)". Як вбачається з довідки про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків, ОСОБА_1. 1944 р.н., помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.20).
Згідно ст. 35 КАС України вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Неприбуття представника відповідача за таких обставин в судове засідання, виходячи зі змісту ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, не є перешкодою для розгляду справи, а тому судом ухвалено розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що селянське (фермерське) господарство ОСОБА_1 зареєстроване Барською районною державною адміністрацією Вінницької області від 07.09.1993 року.
Згідно довідки Вінницького обласного управління статистики № 217 СФГ ОСОБА_1. включене до ЄДРПОУ 24.12.1997 року, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, керівник - ОСОБА_1, місцезнаходження: с-ще Слобода-Ходацька Барського району Вінницької області.
Протягом тривалого часу відповідач не звітує у встановленому законом порядку, його свідоцтво платника податку анульоване Барською райдержадміністрацією 23.11.2005 року, згідно довідок виконавчого комітету Ходацької сільської ради Барського району від 24.07.2003 року №№ 140, 141, ОСОБА_1, 1944 року народження, помер ІНФОРМАЦІЯ_1, належна йому земельна ділянка не використовується і спадкоємця на неї немає.
Згідно довідки Барської міжрайонної державної податкової інспекції №104/8/29 від 13.01.2010 року станом на 13.01.2010 року у відповідача відсутні відкриті розрахункові рахунки у фінансових установах.
Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачені обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 8.6 пункту 8 Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 року № 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 року за № 172/2612, встановлено, що якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. В порушення вказаної норми відповідач відсутній за своєю юридичною адресою, про що 04.12.2009 року внесені відомості в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с. 17).
Згідно абз. 6 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Факт відсутності юридичної особи - СФГ ОСОБА_1. за її місцезнаходженням, як підстава для припинення юридичної особи, встановлений.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов’язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Частиною 7 статті 59 ГК України передбачено, що скасування державної реєстрації позбавляє суб’єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб’єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
Відповідно до ч. 5 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв’язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк її роботи.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, з огляду на відсутність (смерть) власника селянського (фермерського) господарства, того, що відповідач не звітує у встановленому законодавством порядку більш ніж протягом року, суд вважає, що є всі підстави для припинення державної реєстрації селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Припинити юридичну особу - Селянське (фермерське) господарство ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1).
Створити ліквідаційну комісію в складі: голова комісії - Барська міжрайонна державна податкова інспекція, член комісії - Державний реєстратор Барської районної державної адміністрації
Копію постанови направити Державному реєстратору Барської районної державної адміністрації для виконання вимог статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 12.03.10
Суддя /підпис/ Альчук Максим Петрович
З оригіналом вірно:
Суддя:
Секретар:
11.03.2010