Судове рішення #8548501

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

01 березня 2010 р.           Справа № 2-а-226/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Альчука Максима Петровича,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у м.Хмільнику Вінницької області   

до:   приватного підприємства "Металіст"  

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України у м.Хмільнику Вінницької області звернулось до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Металіст» про стягнення заборгованості по виплаті пенсії, призначеної на пільгових умовах громадянці ОСОБА_1, за жовтень-січень 2009-2010 року  в загальній сумі 760,77 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витрат на виплату пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_1 за жовтень-січень 2009-2010 року в загальній сумі 760,77 грн.

Оскільки заборгованість в добровільному порядку відповідачем не сплачена, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення заборгованості.

До початку судового засідання від представника позивача надійшла заява про зміну розміру позовних вимог. Позивач просить стягнути з приватного підприємства «Металіст» заборгованість в загальній сумі 972,72 гривні. Дані вимоги мотивовані тим, що за час судового розгляду справи, борг відповідача зріс на вказану суму. На підтвердження цих доводів до заяви додано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсії за 2010 рік (а.с. 15).     

В судове засідання представник позивача не з’явився, проте надав заяву від 01.03.2010 року, в якій просить справу розглянути без його участі, уточнені позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання також не з’явився, однак надав заяву від 01.03.2010 року (а.с. 17) в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги в сумі 972,72 гривні визнає в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

З огляду на вказані вимоги КАС України та враховуючи клопотання позивача та відповідача про розгляд справи за їх відсутності, суд дійшов висновку про проведення судового розгляду справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 має право та необхідний робочий і пільговий стаж для одержання пенсії на пільгових умовах.

Відповідно до п.п. "б", "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", їй призначена пільгова пенсія, виплата якої за жовтень-грудень 2009 року та січень-лютий 2010 року склала 972,72 гривень, що підтверджується розрахунками сум відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах по приватному підприємству «Металіст» за 2009 та 2010 роки.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" дострокові пенсії залежно від умов праці (але не раніш як після досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками) можуть встановлюватися за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці, які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього  Закону.

Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України від 26.06.1997 р. “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” для  платників збору, визначених пунктами 1 та  2  статті  1 цього Закону (тобто: 1) для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; 2) філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення”.

Згідно з ч. 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб,  які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України ( 36-2003-п ), та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ).

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку  пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірі для платників,  зазначених  у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, яким являється відповідач, - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим  особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими  умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до вимог Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствам поштового зв'язку України, затвердженої спільним наказом Державного комітету зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 02.07.1998 р. № 101/123/67, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.08.1998 р. за № 494/2934, Пенсійним фондом України компенсуються витрати за доставку пенсій згідно тарифів встановлених Укрпоштою.

Згідно з наказом Державного комітету зв'язку та інформації України № 166 від 22.07.2004 р., зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5.08.2004 р. за № 09/1-2659-ЕП - тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами ( операторами ) зв'язку , що надають ці послуги, крім випадків, обумовлених законодавством. Розмір плати у відсотках від доставленої суми у селах, селищах міського типу, становить 1,56 %.

Відповідно до п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, вказані витрати підлягають відшкодуванню на рахунки Пенсійного фонду України.

П.п. 6.8 п. 6 Інструкції  про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України передбачено, що підприємства щомісяця до  25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на  пільгових умовах.

Згідно положень ч.2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Оцінюючи визнання відповідачем позову в повному обсязі заявленої суми, суд бере до уваги наступне.

Частиною третьою ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 112 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Згідно з ч. 4 цієї статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані докази, а також беручи до уваги відсутність заперечень відповідача щодо предмету спору, суд приходить до висновку що адміністративний позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 972,72 грн.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 122, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов управління Пенсійного фонду України у м.Хмільнику Вінницької області задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства "Металіст" (22000, вул.Леніна,56 м.Хмільник, Вінницька область, р/р2600310319 Райффайзен Банк Аваль, МФО 302247, код ЄДРПОУ 32232283) на користь управління Пенсійного фонду України у м.Хмільнику Вінницької області (22000, вул.Столярчука,10, м.Хмільник, Вінницька область, р/р25609323440103 в ОПЕРУ Ощадбанку м.Вінниці, МФО 302076, код 20106440) заборгованість в сумі 972,72 гривні (девятсот сімдесят дві гривні сімдесят дві копійки).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   01.03.10  

Суддя          Альчук Максим Петрович

З оригіналом вірно:

Суддя:

Секретар:

01.03.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація