Справа № 2-П-116/2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року смт.Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Міщенка Г.В., при секретарі Михалюк С.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно за спадщиною,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, в якій зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на 46/100 житлового будинку №АДРЕСА_1 в смт.Березнегуватому Миколаївської області. Відповідачу належить 54/100 зазначеного будинку. Вона фактично прийняла спадщину та розпоряджається будинком, однак документи не оформила у зв'язку з пропуском строку для подання заяви нотаріусу. Просить суд визнати за нею право власності на 46/100 житлового будинку.
Позивачка ОСОБА_1. в попереднє судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала.
Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнав, про що надав суду письмову заяву.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про його смерть ( а.с. 7 ). Після смерті спадкодавця відкрилась спадщина на частину житлового будинку №АДРЕСА_1 в смт.Березнегуватому Миколаївської області, що підтверджується свідоцтвом та витягом з реєстру прав власності (а.с. 5-6). Дружина спадкодавця ОСОБА_1. на час смерті чоловіка постійно проживала з ним у будинку, доглядала за ним під час хвороби, здійснила його поховання та вважається такою, що прийняла спадщину.
Відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно із ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.392,1216-1218,1220-1223, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 46/100 житлового будинку №АДРЕСА_1 в смт.Березнегуватому Миколаївської області, загальною площею 37,5 кв.м., житловою площею 24,2 кв.м., які складаються з 46/100 житлового будинку А з верандою а, кам'яної літньої кухні В, кам'яного сараю Л, кам'яного погріба Д, дерев'яного сараю 3, дерев'яної вбиральні К, 1/2 частини споруд №1,5,І,ІІ,ІІІ, IV, 1/2 частини огорожі №2,3,4,6 за правом спадщини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.