Копія Справа № 2а-8210/09/1170
Рядок звіту № 8
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 грудня 2009 року м. Кіровоград
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду О.А. Черниш, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним розпорядження від 14.12.09 №64450/5,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним розпорядження від 14.12.09 №64450/5, яким постанова Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції б/н від 04.12.09 про стягнення з нього на користь держави 13,95 грн. витрат на проведення виконавчих дій надіслана для здійснення відрахувань з заробітної плати за місцем його роботи.
Зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.
Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно зі ст.ст. 383, 384 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Частиною 2 статті 85 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Оскільки позов стосується порушення прав особи рішенням та діями державного виконавця під час виконання судового рішення у цивільній справі, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, то згідно з вимогами статей 383 й 384 Цивільного процесуального кодексу України та статті 85 Закону України «Про виконавче провадження», які визначають право та порядок на звернення із скаргою до суду, позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і не відноситься до компетенції адміністративних судів, а підлягає подачі до суду, який видав виконавчий документ.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И Л А:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції про визнання протиправним розпорядження від 14.12.09 №64448/5.
Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги на ухвалу суду, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно О.А. Черниш
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш