Судове рішення #8543139

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


Ухвала

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


Справа №2а-565/10/2770


Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Плієва Н.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах   ОСОБА_2      

до  Територіальної громади Нахімовської районної Ради у  м. Севастополі      

про визнання права власності

встановив:

ОСОБА_1 інтересах ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до  Територіальної     громади    Нахімовської районної Ради у м. Севастополі про визнання  за ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку площею 0,0495 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 у порядку спадкування.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що предметом позову є порушене право ОСОБА_2 на  земельну ділянку та в обгрунтування позовних вимог представник позивача посилається на норми Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу  України.

Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що  завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з  ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України  до компетенції адміністративних судів відносяться спори  фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;  спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;  спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Цивільного кодексу України цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу  України  суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, які виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України  кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Оскільки предметом позову є визнання права власності на  земельну ділянку, вважаю, що цей спір не є   публічним та не може розглядатися Окружним     адміністративним судом м. Севастополя у порядку адміністративного судочинства.

Зазначений позов підлягає  розгляду місцевим судом  в порядку цивільного судочинства   за місцем знаходження земельної ділянки, тобто Нахімовським районним судом м. Севастополя.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України  суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 5 ст. 109  Кодексу адміністративного судочинства України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

На підставі наведеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ч. 5 ст. 109, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

ухвалив:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у  справі за  її позовом в інтересах   ОСОБА_2    до Територіальної громади Нахімовської районної Ради у  м. Севастополі  про визнання права власності на земельну ділянку.    

Направити представнику позивача копію зазначеної ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 Суддя                                                                       Н.Г. Плієва


 


                                                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація